Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Ecza Depocuları Derneği

Ecza Depocuları Derneği

Ecza Depocuları Derneği; ecza depoculuğu mesleğinin gelişmesi ve ilerlemesini sağlamak amacıyla 1954 yılında İstanbul’da kurulmuştur.

Dernek kuruluş amacı doğrultusunda; ecza depoculuğu mesleğinin gelişmesi ve ilerlemesini sağlamasının yanı sıra üyelerinin hak ve menfaatlerini resmi merciler ve diğer mesleki kuruluş temsilciliklerinde korumaktadır. Dernek, üyeleri arasında mesleki, ticari bağlılığı gerektiğinde işbirliğini sağlama, haksız rekabeti önleme ve bununla birlikte hakkaniyete uygun kalıcı ticari geleneği geliştirmektedir. EDD, üyelerine yardımcı olmak için; kredi, finansman imkanları ile aynı zamanda üyelerinin ve çalışan personellerinin yararına yardım sandığı tesis etmektedir.

Dernek amaçlarını çalışmalarıyla gerçekleştirmek için ecza depoculuğu mesleğinin gelişmesi ve ilerlemesi amacıyla; diğer ülkelerdeki uygun çalışma düzenlerine ulaşmak için seminer, konferans ve toplantılar düzenlemektedir. Dernek, üyelerinin hak ve menfaatlerini korumak için resmi mercilere her türlü başvuruyu yapabilmesinin yanında; resmi mercilerde veya diğer mesleki kuruluşlarda yapılacak toplantılara iştirak ederek, alınacak kararlara katılabilmektedir. EDD, üyeleri arasında birlik ve beraberliği sağlamak için; her türlü toplantı, sosyal faaliyetlerle birlikte gerekli evraklar hazırlayabilmektedir.

Ecza Depocuları Derneği

Dernek, üyelerinin menfaatleri doğrultusunda hakları, birliği, beraberliği, haksız rekabetin önlenmesi için; resmi merciler ile birlikte diğer mesleki kuruluşlarda alınan kararları üyelerine duyurmaktadır. Ayrıca, kalıcı mesleki geleneklerin yerleştirilmesi için kararlarla birlikte alınan kararlara iştirak ederek belli müeyyideler getirebilmektedir.

Ecza Depocuları Derneği, ecza depolarında çalışan personellerin hak ve menfaatlerini korumak için müşterek alınan kararlarla, yardımlaşma sandığı kurabilmektedir. Dernek toplantılar, seminerler, konferanslar, geziler, yayınlar, öğrenci bursları ve bununla birlikte; kurullar, komiteler, araştırma, anket, inceleme ve etütlerin yanı sıra önerileri saptayarak bilimsel araştırmalar yaptırabilmektedir.

Yurtiçi ve yurtdışında sektörle ilgili istatistiksel bilgileri ve verileri temini, ekonomik gelişmeleri takip ederek üyelerine duyuran EDD; sektörün verimliliği ve rekabet gücünün arttırılmasına yönelik etütler yaptırabilmektedir. Dernek amacını gerçekleştirmek üzere uluslararası faaliyetler ve işbirliği içinde bulunabilmesinin yanı sıra; yurtdışında temsilcilikler ve şubeler açabilmektedir.

İletişim

Adres: Gayrettepe Mah. Yıldız Posta Cad. Firuze Sok. İş bankası Blokları B Blok D 1 Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 0 532 365 20 85

Faks: 0 212 211 62 63

E- Posta: edd@eczadepdernegi.org

Web: eczadepocularidernegi.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanları Derneği

İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanları Derneği

İş ve Meslek Hastalıkları Uzmanları Derneği – İMUD; iş ve meslek hastalıkları uzmanlarının kar amacı …

Bir cevap yazın