Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Sağlık Bilimleri Fakülteleri / Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; Bahçeşehir-Uğur Eğitim Vakfı tarafından 28 Ocak 2012 tarihinde İstanbul’da kurulmuştur.

Sağlık Bilimleri Fakültesi, sağlık profesyonellerinin eğitiminde; tam ve yarı zamanlı öğretim üyesi, öğretim/araştırma görevlisi ve klinik pratisyenlerden oluşan eğitim kadrosu ile öğrencilerinin sonrasında yetkin, sorumlu ve özenli birer sağlık profesyoneli olarak mezun olmalarını sağlamaktadır. BAU Sağlık Bilimleri Fakültesi; bilimsel çalışmalar başta olmak üzere sosyal/sportif faaliyetler, öğrenci kulüpleri, sosyal sorumluluk projeleriyle öğrencilerine geniş bir çalışma ortamı sunmaktadır.

Özellikle dünyada ve Türkiye’de yaşam süresinin yükselmesi, sağlığa verilen önemin nitelikli insan gücüne olan gereksinimi karşılayabilmek için; Beslenme ve Diyetetik, Çocuk Gelişimi, Dil ve Konuşma Terapisi, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon, Hemşirelik, Odyoloji ve Sağlık Yönetimi alanlarında eğitim vermektedir. Beslenme ve Diyetetik, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon ve Hemşirelik bölümlerinde ek olarak İngilizce eğitim vermektedir.

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi, kuruluş misyonu doğrultusunda; birey, aile ve toplumun sağlığının korunması, sürdürülmesi ve toplumda sık görülen hastalıkların tedavi ve rehabilitasyonunda önemli roller üstlenen sağlık ekibi üyelerini sonrasında entegre eğitim programı ve uygulamalı eğitim olanakları ile yetiştirmektedir.

Bahçeşehir Sağlık Bilimleri Fakültesi; ayrıca çok amaçlı laboratuvar, mesleki beceri laboratuvarları ve klinik uygulama ortak kullanımı olanakları bulunmaktadır. Aynı zamanda BAÜ Sağlık Bilimleri Fakültesi, eğitim programlarında bütüncül bir yaklaşımla; entegre, öğrenci merkezli, yeterliliğe dayalı ve interdisipliner anlayış temel alınmıştır. Dolayısıyla, eğitim programında mesleki etik, ilke-değerleri, uygulamalara temel oluşturan kuram ve modellerini esas alan BAÜ-SBF; güçlü, alanında uzmanlaşmış ve ulaşılabilinen akademik kadrosu ile seminer, konferans ve ek olarak sertifika programlarıyla mesleki gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.

Bununla birlikte uluslararası değişim programlarıyla transkültürel bakım rollerini tartışmayı öğretim ortamı ile sağlayan Fakülte; özellikle kulüpler, proje grupları, arkadaşlık ve dayanışma ortamıyla öğrencilerin profesyonel mesleki gelişimlerine katkıda bulunmaktadır.

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bahçeşehir Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Bölümler

  • Beslenme ve Diyetetik
  • Çocuk Gelişimi
  • Dil ve Konuşma Terapisi
  • Fizyoterapi ve Rehabilitasyon
  • Hemşirelik
  • Odyoloji
  • Sağlık Yönetimi
İletişim

Beşiktaş Kuzey Kampüsü

Adres: Ihlamur Yıldız Cad. No: 8 PK: 34353 Gayrettepe, Beşiktaş / İstanbul

Telefon: 444 28 64

Faks: 0 212 381 00 20

E-Posta: info@hes.bau.edu.tr

Web: bau.edu.tr/saglik-bilimleri-fakultesi

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Gaziantep Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Gaziantep Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi

Gaziantep Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi; Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak 1989 yılında Gaziantep‘te kurulmuştur. Meslek …

Bir cevap yazın