Ana Sayfa / Hastaneler / Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi

Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi

Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi; Aydın Memleket Hastanesi adı ile 1928 yılında Aydın‘da hizmete girmiştir.

Aydın‘da hastane yapılması için 1918 yılında Dr. Ali Saim başkanlığında bir dernek kurulması sonrasında hastane binasının temeli atılmıştır. Aydın ili 1919 yılında işgale uğraması ile birlikte Dr. Saim Bey, Çine ilçesine göç etmesi ile hastane inşaatı tamamlanamamıştır.

Hastane binası, Türk Kurtuluş Savaşında 1919 – 1923 yılları arasında Aydın ve yöresinin Yunan işgali sırasında, Yunan ordu karakolu olarak kullanılmıştır. Savaş sonrası yapılan önemli değişim ile göçmenlerin geçici olarak konakladığı bir yer olan bina; 1928 yılında hastaneye dönüştürülmesiyle, iki hekimi ile birlikte Aydın Memleket Hastanesi adıyla hizmete başlamıştır. Hastane 1930’lu yıllarda röntgen ve göz poliklinikleri, 1950’li yıllarda verem pavyonu ve yeni poliklinik binası, 1970’li yıllarda idare binası, 1992 yılında sosyal tesis binası eklenmesi ile hizmetlerine devam etmiştir.

Hastane, 1993 yılında Sağlık Bakanlığı ile Adnan Menderes Üniversitesi arasında yapılan anlaşma sonrasında yasa ile; Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesine devredilmiştir. Tarihi hastane binası aslına uygun olarak onarılması ile 1996 yılından itibaren gelişmesini sürdürmüştür. Tıp Fakültesi, Tıp ve Sağlık Bilimleri Merkezi ve son olarak Aydın Adnan Menderes Uygulama ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet vermeye devam etmektedir.

Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi

Vizyon ve Misyonu

Ege bölgesindeki toplumun sağlık düzeyinin gelişmesi ve korunması için sağlık hizmeti ihtiyacına çağdaş yaklaşım ile cevap veren Adnan Menderes Hastanesi; hasta ve çalışan memnuniyetinin sürekli arttığı, tanı ve tedavide çağdaş teknoloji ve yöntemleri uygulayan, evrensel ölçülerde sağlık hizmeti üretmektedir. Sağlık hizmetinde güncel bilgi ve teknolojiyi sunma, modern ve şeffaf hastane yönetimi ile verimliliğini hasta ve çalışan memnuniyetini sağlayarak, hasta haklarını ve memnuniyetini ön planda tutarak, uluslararası düzeyde tanınan bir kuruluş olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Adnan Menderes Üniversite Hastanesi, ege bölgesinde toplumun ruh ve beden sağlığının korunması başta olmak üzere; 3.basamak sağlık kuruluşu olarak üst düzeyde tanı, tedavi, hizmetin çağdaş bilgi ve teknoloji kullanarak sunulmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda hasta, hasta yakını ve çalışan memnuniyeti odaklı olan Aydın ADÜ Hastanesi; uluslararası kalite standartlarında hizmet anlayışıyla ege bölgesinin fark yaratan sağlık merkezi olmayı kendine misyon edinmiştir.

Doktorları.Online Randevu.Randevu

Laboratuvar Sonuçları.Radyoloji Sonuçları

İletişim

Adres: Zafer Mah. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Yolu PK: 09100 Efeler / Aydın

Telefon: 444 1 256

Faks: 0 256 214 40 86

E-Posta: hastane@adu.edu.tr

Web: hastane.adu.edu.tr

Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi

Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi

Ulaşım

Aydın Büyükşehir Belediyesi Otobüs Hattı
  • 11, 302, 402, 404, 405, 504

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İKÇÜ Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi; Gurebayı Müslimin Hastanesi adı ile 1851 yılında Konak, İzmir’de …

Bir yanıt yazın