Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Bakanlar Kurulu Kararı ile 03 Temmuz 2011 tarihinde Aydın‘da kurulmuştur.

ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi, bölge halkının ihtiyaç duyduğu ağız ve diş sağlığı hizmeti vermek amacıyla 17 Aralık 2013 tarihinde poliklinik hizmeti vermeye başlamıştır. Fakülte, 2014-2015 eğitim öğretim yılı içerisinde ilk lisans öğrencileri ile eğitime başlamasının ardından 2018-2019 eğitim-öğretim yılında fakülte ilk mezunlarını vermiştir. Ayrıca fakülte, DUS ve doktora öğrencileri ile lisansüstü eğitime katkı sağlamaktadır.

Adnan Menderes Diş Hekimliği Fakültesi amacı doğrultusunda; Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin evrensel normlara uygunluğunu sağlamak ve sürdürmek, verimlilik ve kalitesini geliştirmektedir. Fakülte, Araştırma ve Geliştirme faaliyetlerini geliştirmesi ve bunun yanında tedavi hizmetlerinin verimliliğinin arttırılması ile kurum kimliği ve kurum kültürünü geliştirmektedir.

 

Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

ADÜ Diş Hekimliği Fakültesi, eğitim kalitesinin yüksekliği ile lisans ve lisansüstü eğitimde en üst düzeyde tercih oranına sahip olmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda, milli ve manevi değerleri özümsemiş, mesleki bilgi-beceri ve özgüvene sahip, kendini sürekli geliştirebilen, nitelikli öğrenci ve diş hekimi yetiştirmektedir. Bununla birlikte, öğrencilerin başarı düzeylerinin arttırılmasına yönelik destek ve ödül sistemlerini geliştirmektedir.

Ayrıca, akademik yayın verimliliğinde lider diş hekimliği fakültesi olarak; ayrıca tedavi hizmetlerinin verimliliğinde bölgede tercih edilen bir düzeye yükseltmektedir. Sağlık hizmetlerinin iyileştirilmesi ve geliştirilmesi ile bununla beraber topluma yönelik eğitim ve sağlık hizmetlerini geliştirmektedir. Kurumsal akreditasyonla birlikte, gerekli programlar için ulusal ve/veya uluslararası akreditasyonu gerçekleştirmenin yanında öğrenciler ile kurumsal işbirliğini geliştirmektedir.

Misyon ve Vizyonu

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; toplum sağlığı ve hasta memnuniyetini ön planda tutarak kaliteli tedavi hizmeti sunmaktadır. Ayrıca, bilimsel gelişimleri takip ederek, öğrencilerine nitelikli eğitmektedir. Özellikle, çevreye duyarlı hizmet anlayışı benimsemek ve gelecek nesillere aktarmaktadır. Fakülte, Diş Hekimliği alanındaki tüm kuruluşlara örnek olmayı kendine misyon edinmiştir.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; sağlık, eğitim ve öğretim akreditasyonlarını tamamlama, hizmet ve eğitim kalitesini sürekli olarak iyileştirmektedir. Ayrıca, gelecek beş yıl içinde hasta tedavi kapasitesini arttırmak ve bunun yanında sağlık turizmi alanında Türkiye’de öncü kuruluş olmayı ve yüksek teknolojik ekipmanlarla hizmet sunmayı kendine vizyon edinmiştir.

Adnan Menderes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Anabilim Dalları

  • Ağız Diş ve Çene Cerrahisi
  • Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi
  • Endodonti
  • Pedodonti
  • Periodontoloji
  • Restoratif Diş Tedavisi
  • Protetik Diş Tedavisi
  • Ortodonti

Randevu Uygulama ve Araştırma Merkezi

İletişim

Adres: Hasan Efendi Mah. Hastaneler Cad. No: 1 Efeler / Aydın

Telefon: 0 256 213 39 39

Faks: 0 256 215 19 18

E-Posta: dis@adu.edu.tr

Web: akademik.adu.edu.tr/dishekimligi

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İzmir Kâtip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; 1 Mart 2011 tarihinde Aydınlıkevler – Çiğli, İzmir‘de …

Bir cevap yazın