Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Eczacılık Fakülteleri / Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi; İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı – İSTEK bünyesinde eğitimine başlayan ilk Eczacılık Fakültesi unvanıyla 2002 yılında Maltepe, İstanbul’da kurulmuştur.

Yeditepe Eczacılık Fakültesi, 2003 yılından itibaren İngilizce dilinde eğitim – öğretim vermeye başlamıştır. Böylelikle, 2006 yılında ilk mezunlarını veren Yeditepe Eczacılık; 2005-2006 eğitim-öğretim yılı itibarıyla Türkiye’deki diğer Eczacılık Fakültelerinde olduğu gibi 5 yıllık eğitim programına geçmiştir.

Fakültede lisans eğitimi beş yıl olup, eğitim dili İngilizce’dir. Eczacılık eğitiminin birinci yılında öğrenciler; temel fen bilimleri eğitimi, eczacılık terminolojisi ve meslek derslerine uyumu kolaylaştıracak dersleri almaktadır. Eğitimin ikinci, üçüncü ve dördüncü yıllarında çağdaş eczacılığın gereksinimlerine uygun teorik ve pratik dersler almaktadır. Eğitim süreci boyunca üç ay süreyle serbest eczane, hastane eczanesi veya ilaç endüstrisinde staj gören öğrenciler; eğitimin beşinci yılında kariyer hedeflerine uygun seçmeli dersler ve bitirme projesi alarak mezun olmaktadır. Yeditepe Üniversitesi Uygulama Eczanesi serbest eczaneler, hastane eczaneleri, ilaç endüstrisinde yapılan stajlarla; öğrencilere mesleklerinin kendilerine olanak tanıdığı çeşitli iş alanlarında deneyim kazandırılmaktadır.

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi, Ulusal Eczacılık Eğitimi Akreditasyon Kurulu – ECZAK ve Eczacılık Eğitimi Programlarını Değerlendirme ve Akreditasyon DerneğiECZAKDER tarafından değerlendirilerek 6 yıl süre ile “Tam Akreditasyon” almaya hak kazanmış ve Vakıf Üniversiteleri Eczacılık Fakülteleri içerisinde bir ilke imza atmıştır.

Teknolojik imkânlarıyla öğrencilerini tam donanımlı olarak mezun olmasını amaçlayan Eczacılık Fakültesi; akademik kadrosu, laboratuvar olanakları, İngilizce eğitim dili, tüm paydaşlar ve özellikle ilaç sektörü ile eczacılık alanının tüm yetkinliklerine sahip mezunlar yetiştirmeyi hedeflemektedir.

Elektronik ve basılı kaynaklara sahip kütüphanesiyle dünya çapında ilgili bilimsel çalışmaları yakından takip edebilen Öğrenciler; fakültenin işbirliği içerisindeki ilaç firmalarında staj yapma ve mezuniyet sonrasında iş bulma imkânı sunulabilmektedir. Bologna Lisans Eczacılık Programının yanı sıra ERASMUS kapsamındaki işbirlikleri ile yurtiçi ve yurtdışı yaygın staj olanakları sağlayabilen Yeditepe Eczacılık; ayrıca kapsamlı yandal ve çift anadal olanaklarıyla öğrencilerine farklı deneyimler kazanabilmeleri sağlamaktadır.

Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Misyon ve Vizyonu

Toplum sağlığını korumak, bireylerin yaşam kalitesini artırmak amacıyla güncel ve doğru bilgiyi esas alan Fakülte; nitelikli, ulusal ve uluslararası kalite sistemlerine uygun eczacılık eğitimi vermektedir. Ayrıca, evrensel bilgi birikimleri ile bilimsel araştırmalar ve mesleğin tüm uygulama alanlarında katkı sağlayan Fakülte; özellikle ilaç endüstrisinde liderlik rolü üstlenen nitelikli eczacılar yetiştirmeyi kendine misyon edinmiştir.

Eczacının görev aldığı tüm sağlık hizmetlerini ileriye taşıyan Fakülte; ilaç endüstrisinde eczacı istihdamı ile kalifiye iş gücünü arttırmaktadır. Bunun yanında ulusal ve uluslararası ilaç firmalarının tüm birimlerinde üst düzey görev alabilecek lider eczacılar kazandıran Eczacılık Fakültesi; farmasötik endüstrisi ile işbirliklerini güçlendirerek, özellikle bireye özgü farmasötik bakım yaklaşımını benimsetmektedir. Etik değerlere bağlı mezunlarıyla eczacılık mesleğinin toplum nezdindeki saygınlığını ve önemini artıran Fakülte; araştırmacı, yaratıcı, girişimci, özgüveni yüksek lider eczacılar yetiştiren, fark yaratan ve fark edilen bir eczacılık fakültesi olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Yeditepe Eczacılık Sıralama.Akademik Kadrosu.Ders Programı

Ücretleri ve Fiyatları

İletişim

Adres: Büyükbakkalköy, PK: 34858 Maltepe / İstanbul

Telefon: 0 216 578 00 00

E-Posta: pharmacy@yeditepe.edu.tr

Web: eczacilik.yeditepe.edu.tr

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi

Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi; eczacılık eğitimi vermek amacıyla 16 Aralık 1960 tarihinde Yenişehir, Ankara’da kurulmuştur. …

Bir cevap yazın