Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Hastaneler / Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi; Ümraniye Devlet Hastanesi adı ile 18 Ekim 2002 tarihinde Ümraniye, İstanbul’da hizmet vermeye başlamıştır.

Hastane, 2005 yılında Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak sağlık hizmeti vermeye başlamasının ardından 2015 yılına kadar hizmet vermiştir. 2015 yılında hastane bahçesine inşa edilen Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, bununla birlikte Onkoloji binası ile 144.953 m2 kapalı alana sahip bir kompleks olarak sağlık hizmeti sunmaya devam etmiştir. 2016 yılında Sağlık Bilimleri Üniversitesi Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak, hizmetlerine aynı zamanda Üniversite Hastanesi olarak devam etmektedir.

Hastane, 836 yatak kapasitesi ile robotik cerrahi ameliyatlarında uygulandığı ameliyathanesi ve bunun yanında; ayrıca yataklı yenidoğan yoğun bakım, yataklı erişkin yoğun bakım, yataklı çocuk yoğun bakım hizmeti vermektedir. Hastaneye bağlı olarak ayrıca semt polikliniği olarak hizmet veren; Kezban – Esat Ünsal Semt Polikliniği ve Mustafa Kemal Semt Polikliniği ile toplam 2360 m2 kapalı alanda hastalara poliklinik hizmeti sunmaktadır. Hastane 2021 yılı itibariyle günde ortalama 6500 hasta muayenesi ve bunun yanında ayda ortalama 4000 operasyon gerçekleştirilmektedir.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi; çağdaş tıp teknolojisini verimli bir şekilde sisteme yansıtması ve bununla birlikte nitelikli, etik değerlerle donatılmış hekim ve hemşire eğitimi sunmaktadır. Bunun yanında Sağlık Kalite Standartları anlayışıyla; güvenilir, tercih edilen, hasta memnuniyetini üst seviyelerde tutan, aynı zamanda sağlıklı bireyler yetiştirilmesine katkıda bulunan bir kurum olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden hizmet alan bireylerin sağlıkları ile ilgili tüm gereksinimleri karşılaması, aynı zamanda hizmet kalitesini sürekli olarak arttırarak, tıbbi etik kuralları çerçevesinde sağlık hizmeti sunmayı kendine misyon edinmiştir.

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi, değerleri doğrultusunda dayanışma, işbirliği ve bununla beraber; sağlık hizmetinde bireye saygılı, yenilikçi, güvenilir, sürekli olması, aynı zamanda etik kurallar çerçevesi içinde mesleki gelişim ve sürekli eğitimle verimliliği arttırmaktadır. Hasta ve çalışan güvenliği öncülüğünde; etkin, kaliteli hasta bakım ve bununla birlikte tedavi hizmetlerini yerine getirmektedir.

Bölümleri

 • Cerrahi Tıp Bölümleri
 • Dahili Tıp Bölümleri
 • Temel Tıp Bölümleri

Özellikli Hizmetler

 • Bebek Dostu Hastane
 • ERCP ve EUS
 • Genetik Hizmetleri
 • Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp – GETAT
 • Koroner Anjiyografi Hizmetleri
 • Nükleer Tıp
 • Onkoloji Hizmetleri
 • Perinatal Merkezi
 • Radyasyon Onkolojisi
 • Robotik Cerrahi
Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nden RANDEVU alabilmek için 182 numaralı telefonu arayabilir, aynı zamanda randevuyu MHRS www.hastanerandevu.com adlı web adresinden bağlanmak için TIKLAYINIZ.

A L O 182 Online Randevu Doktorları

İletişim

Adres: Elmalıkent Mah. Adem Yavuz Cad. No: 1 PK: 34764 Ümraniye / İstanbul

Telefon: 0 216 632 18 18

Faks: 0 216 632 71 24

E-Posta: isteah24.hh@saglik.gov.tr

Web: umraniyeah.saglik.gov.tr

Semt Poliklinikleri

Kezban – Esat Ünsal Semt Polikliniği

Adres: Samanyolu Cad. No: 4 Ümraniye / İstanbul

Telefon: 0 216 412 40 32

Faks: 0 216 461 13 26

Mustafa Kemal Semt Polikliniği

Adres : Mustafa Kemal Mah. 3001 Cad. No: 79 Ümraniye / İstanbul

Telefon: 0 216 470 10 00

Faks: 0 216 470 10 01

Ümraniye Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım

Minibüs Hatları

D-28

İETT Otobüs Hatları

11ÜS, 14D, 15BK, 15TK, 20K

Metro Hattı

M5

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Mimar Sinan Devlet Hastanesi

Mimar Sinan Devlet Hastanesi

Mimar Sinan Devlet Hastanesi, 01 Haziran 2018 tarihinde Büyükçekmece, İstanbul’da hizmet vermeye başlamıştır. Büyükçekmece ve …

Bir cevap yazın