Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Ulusal Dermatoloji Kongresi

Ulusal Dermatoloji Kongresi

Ulusal Dermatoloji Kongresi; Milli Türk Dermatoloji Kongresi adı ile Türk Dermatoloji Derneği ve Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı tarafından, Prof. Dr. Cemal Gezen’in önderliğinde 62 kişinin katılımıyla 28-30 Eylül 1966 tarihinde İzmir’de gerçekleştirilmiştir.

Türk Dermatoloji Derneği; Ulusal Dermatoloji Kongrelerini, iki yılda bir defa bir eğitim kurumu ile birlikte gerçekleştirmektedir. Özellikle Deri ve Zührevi Hastalıklar camiasını bir araya getiren toplantı; dolayısıyla dermatoloji alanında söz sahibi, birikimli, tanınmış ulusal ve uluslararası akademisyenlerin deneyimlerinden yararlanılmaktadır. Ayrıca bilimsel programlar ve dermatologların farklı katkılarıyla sosyal açıdan bilgi ve görgülerini paylaştıkları etkinlikler düzenlenmektedir.

Aynı zamanda kongre, dermatoloji uzmanlık öğrencilerinin eğitimi ve uzmanlarının mezuniyet sonrası eğitimine katkıda bulunmasını hedeflemektedir. Genellikle yoğun bilimsel programları olan Kongre; diğer birçok araştırmacının yaptıkları değerli çalışma verilerinin yazılı-sözel olarak paylaşılabileceği toplantılar ile kurslara yer verilmektedir.

Türkiye’nin değişik yerlerinden gelen dermatologların bir araya geldiği bilgi ve mesleki deneyimlerini paylaştıkları; sosyal ilişkilerin kurulduğu ve meslekte yeni olan gençlerin dermatoloji ailesi ile tanıştıkları önemli bir toplantıdır. Bununla birlikte Türkiye’de dermatoloji alanında yapılan kongre ve sempozyumların en geniş katılımlı ve kapsamlısı olan dermatoloji kongresi; bilimsel ve sosyal anlamda dermatoloji camiasına layık, mesleki gelişime katkı sağlayan, deneyimli, söz sahibi yerli ve yabancı konuşmacılar yer almaktadır.

Ayrıca, Türk Dermatoloji Derneği tarafından düzenlenmekte olan kongrenin yapılması ile ilgili usul ve esaslar Düzenleme Yönergesi‘nde belirtilmiştir.

Ulusal Dermatoloji Kongresi

Ulusal Dermatoloji Kongreleri

29. Ulusal Dermatoloji Kongresi

29. Ulusal Dermatoloji Kongresi

Türk Dermatoloji Derneği ve Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı ile birlikte düzenlenecek olan 29.Ulusal Dermatoloji Kongresi; 19 – 23 Ekim 2021 tarihleri arasında Antalya, Belek Kaya Palazzo Otel’de gerçekleştirilecektir.

Bilimsel Program.Kayıt&Konaklama.Kurslar.İletişim

28. Kongre

28. Kongre

TDD ve Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi ile birlikte 24-28 Eylül 2019 tarihleri arasında Antalya, Belek’te Sueno Otel Kongre ve Toplantı Merkezi’nde düzenlenmiştir.

27. Kongre

27. Kongre

Türk Dermatoloji Derneği ve Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı ev sahipliğinde; 16-20 Ekim 2018 tarihlerinde Antalya, Belek Regnum Carya Otel’de gerçekleştirilmiştir.

Diğer Kongreler

Diğer Kongreler

İletişim

Adres: Sedat Simavi Sok. No: 42/3 Çankaya / Ankara

Telefon: 0 312 441 30 63

Faks: 0 312 441 30 44

E-Posta: sekreterya@turkdermatoloji.org.tr

Web: www.turkdermatoloji.org.tr

Ulusal Dermatoloji Kongresi

Ulusal Dermatoloji Kongresi

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Çocuk Nefroloji Kongresi

Çocuk Nefroloji Kongresi

Çocuk Nefroloji Kongresi, ilk olarak Çocuk Nefroloji Derneği tarafından 29 – 31 Mayıs 1996 tarihleri …

Bir cevap yazın