Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Hastaneler / Tekirdağ Şehir Hastanesi

Tekirdağ Şehir Hastanesi

Tekirdağ Şehir Hastanesi, Trakya’da sağlık hizmeti vermek amacıyla 13 Kasım 2020 tarihinde Tekirdağ’da hizmete açılmıştır.

Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Şehir Hastanesi adı ile hizmete açılan Şehir Hastanesi; 566 yataklı, 124 poliklinik, 18 ameliyathane ve 101 yoğun bakım yatağı yer almaktadır. Hastanede sağlık personeli haricinde 700’ün üzerinde hizmet personeli istihdam edilmektedir. 159 bin m2 alana sahip olan Şehir Hastanesi; 1054 araç kapasiteli kapalı otopark ve 297 araç kapasiteli açık otoparkı bulunmaktadır. Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Tekirdağ Şehir Hastanesi‘nin 566 yatağın 464 tanesi genel hastane yatak kapasitesine ayrılmış olup; bunun yanında iki oda yanık birimi ve 8 mahkum odası yer almaktadır.

Sağlık Turizmi açısından Tekirdağ’ı sağlık alanında çekim merkezi haline getirecek olan Tekirdağ Şehir Hastanesi; özellikle Bulgaristan ve Yunanistan‘ı içine alan Trakya’nın en gelişmiş entegre sağlık tesisi olarak öne çıkmaktadır.

Tekirdağ Şehir Hastanesi

Aynı zamanda hastane ameliyathaneleri hasta hazırlık – ayılma alanları mekanik olarak yoğun bakım odasına çevirilebilmekte olup; ayrıca tek kişilik yoğun bakım odaları, ihtiyaç halinde çift kişilik odaya dönüştürülebilmektedir. Bununla birlikte hastanede tek kişilik 4 anne-bebek uyumu odası ile anne otelinde 14 özel yatak yer almaktadır.

Hastanede özellikle kanser hastaları için tanı koyma aşamasında; Pet-CT ve Gamma Kamera Üniteleri bulunmakta olup; buna ek olarak 7 yataklı radyoaktif iyot tedavi ünitesi ve en ileri teknolojiye sahip Lineer Accelerator Cihazı kullanılmaktadır.

Akfen İnşaat tarafından yapımı gerçekleştirilen ve Türkiye’nin öncelikli deprem izolatörlü Şehir Hastanelerinden biri olan tesis; taşıyıcı kolonlarına yerleştirilen 651 deprem izolatörünün yanı sıra akıllı bina konsepti ile trijenerasyon, tasarruflu ısıtma ve soğutma hayata geçirilmiştir. Ayrıca hastane alanında 1 kilometrelik bisiklet yolu ve helikopter pisti bulunmaktadır.

Misyon ve Vizyonu 

Tekirdağ Şehir Hastanesi, çağdaş tıp biliminin gerektirdiği bilgi ve becerilerle donatılmış olup; kurumsal kimliği, uzman kadrosu ve ekip bilinci ile birlikte uluslararası alanda tıbbi uygulamaları takip ederek Trakya Bölgesinde sağlık hizmeti veren referans hastane olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Uluslararası standartlarda güvenilir sağlık hizmeti veren ve sürekliliğini sağlayan Tekirdağ Şehir Hastanesi; yenilikçi, sürekli kendini geliştiren öncü bir hastane olmayı kendine misyon edinmiştir.

Branş ve Hekimleri.Özellikli Sağlık Hizmetleri.Laboratuvar Sonuçları

Tekirdağ Şehir Hastanesi Randevu

Tekirdağ Şehir Hastanesi‘nden RANDEVU alabilmek için 182 numaralı telefonu arayabilir, aynı zamanda randevuyu MHRS www.hastanerandevu.com adlı web adresinden bağlanmak için TIKLAYINIZ.

A L O 182.Online Randevu.T E L E F O N

İletişim

Adres: İstiklal Mah. Yemen Sok. No: 13 PK: 59000 Süleymanpaşa / Tekirdağ

Telefon: 0 282 204 09 00

E-Posta: tekirdag.sh@saglik.gov.tr

Web: tekirdagsehir.saglik.gov.tr

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Mimar Sinan Devlet Hastanesi

Mimar Sinan Devlet Hastanesi

Mimar Sinan Devlet Hastanesi, 01 Haziran 2018 tarihinde Büyükçekmece, İstanbul’da hizmet vermeye başlamıştır. Büyükçekmece ve …

Bir cevap yazın