Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Retina Vitreus Dergisi

Retina Vitreus Dergisi

Retina Vitreus DergisiThe Journal of Retina Vitreous; Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Göz Hastalıkları Anabilim Dalı ve bünyesinde yer alan Gazi Göz Vakfı‘nın ulusal akademik yayın organı olarak 1993 yılında Ankara’da yayın hayatına başlamıştır.

The Journal of Retina Vitreous; retina ve vitreus ile ilgili Türkçe – İngilizce yayın dili olan, bağımsız ve önyargısız çift-kör hakemlik ilkelerine dayanan uluslararası periyodik bir dergidir. Retina-Vitreus Dergisi Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 4 sayı yayınlanmaktadır.

Retina Vitreus Dergisi hedefleri doğrultusunda; özellikle uluslararası düzeyde nitelikli, sürekli ve konusunda özgün, klinik ve bilimsel açıdan orijinal araştırmaları yayınlamaktadır. Bununla birlikte eğitim ile ilgili derlemeler, editörlerden kısa yazılar ve olgu sunumları yayınlanmaktadır.

Göz Hastalıkları Uzmanları dışında; retina ve vitreus konularına ilgili olanlar başta olmak üzere birinci basamak tıp hizmeti veren pratisyen hekimler, aile hekimleri ve halk sağlığı uzmanlarının ilgili olduğu konulara yer verilmektedir.

Ayrıca The Journal of Retina-Vitreous editöryel ve yayın işleyişi ICMJECOPE standartları çevresinde yürütülmekte olup; 2007 yılından itibaren EBSCO, İNDEX COPERNİCUS, ELSEVİER-SCOPUS, TÜBİTAK/ULAKBİM, Türk Medline and the Turkish Citation Index tarafından indekslenmektedir.

Retina Vitreus Dergisi

Arşiv

İletişim

Adres: Ergenekon Mah. Tepebaşı Cad. No: 1 D/4 Yenimahalle / Ankara

Telefon: 0 312 431 84 80

Faks: 0 312 431 09 46

E-Posta: editor@retinavitreus.com

Web: retinavitreus.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Pamukkale Tıp Dergisi

Pamukkale Tıp Dergisi

Pamukkale Tıp Dergisi – Pamukkale Medical Journal; tıp ve sağlık alanlarında makaleler yayınlamak amacıyla 2008 …

Bir cevap yazın