Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Laboratuvarlar / PatoMed Patoloji ve Sitoloji Laboratuvarı

PatoMed Patoloji ve Sitoloji Laboratuvarı

PatoMed Patoloji ve Sitoloji Laboratuvarı; Dr. Onat Akın tarafından 1997 yılında Okmeydanı, İstanbul‘da kurulmuştur.

PatoMed, faaliyetlerine ilk yıllarda Nişantaşı ve çevresinde belli bölgelerdeki hastaneler ile muayenehanelere hizmet vermiştir. Laboratuvar, sonraki yıllar içinde hizmet ağını genişleterek İstanbul’un tüm bölgelerine laboratuvar hizmeti vermektedir. PatoMed, 2000’li yıllardan itibaren ise profesyonel kargo hizmetleri ile spesimen transportasyonu sağlayarak; Türkiye genelinde tüm illerden spesimenleri işleme alarak, incelemektedir.

PatoMed Patoloji ve Sitoloji Laboratuvarı kurumsal bir yapı ile çalışmakta olup; ABD’de ihtisas ve üst-ihtisas yapmış olan Dr. Onat Akın direktörlüğünde bir medikal kadro ile tıbbi hizmet vermektedir. Laboratuvar içinde Histoteknoloji ve Sitoloji Bölümü, Tıbbi Sekreterya, Kurumsal İlişkiler Departmanı, Motorize ve Yaya Kuryeler Bölümü, Mutfak ve Teknik İşler Destek Birimleri ile aynı zamanda Muhasebe ve Koordinasyon yer almakta olup, profesyonel bir yönetim ile işletilmektedir. Kurum Personeli, Tıbbi Sekreterya, Laboratuvar Teknikerleri ve bununla birlikte Kuryeler sürekli denetlenmekte ve periodikal olarak kurum içi mesleki eğitim almaktadırlar.

Laboratuvar tıbbi kalite standardizasyonu ABD‘den American Society for Clinical Pathology – ASCP tarafından sunulan yıllık periodik testler ile yapılmaktadır.

PatoMed Patoloji ve Sitoloji Laboratuvarı

Vizyon – Misyon ve İlkeleri

PatoMed, üstün mesleki bilgi ışığında, yüksek profesyonel standartlarda tıbbi sanat icra etmeyi kendine vizyon edinmiştir.

PatoMed, her hasta için özenli, titiz çalışma ve doğru teşhis vermeyi kendine misyon edinmiştir.

Çalışkanlık, doğruluk, hasta odaklı hizmet, işbirliği, takım ruhu değerleriyle hizmetlerini sürdürmeyi ilke edinmiştir.

PatoMed Laboratuvarı Testler

PatoMed Laboratuvarı’nda histoteknoloji bölümünde tam-otomatik doku işlemcisi, parafin doku bloklama cihazı, mikrotomlarına ek olarak su banyoları bulunmaktadır. Laboratuvar, rutin incelemelerin yanı sıra tümöral dokularda immünohistokimya denilen antijen etkileşimleri ve özel boya çalışmaları uygulanmaktadır.

PatoMed Laboratuvarı’nda sitoloji bölümünde Pap-smear’ler için klasik olan yayma yöntemi ile bununla birlikte sıvı bazlı sitoloji teknikleri kullanılmaktadır. Aynı zamanda laboratuvarda, non-jinekolojik sitoloji spesimenleri olarak adlandırılan balgam ve vücut sıvıları; ayrıca konvansiyonel teknik ve boyalarla işleme alınmakta ve hazırlanmaktadır.

Laboratuvara girişi yapılan doku veya sitolojik spesimenler; teknikerler tarafından gerekli işlemlere alınmasının ardından otomatik cihazlarla hazırlanmasıyla mikroskopik incelemeye tabi tutulmaktadır. Laboratuvarda, işlemlerin süreleri genel olarak bir – iki iş günü içinde her spesimen için bir rapor oluşmasının yanı sıra; bazı vak’aların detaylı çalışılması gerektiğinde, ek olarak raporlama daha uzun zaman almaktadır. Ayrıca, inceleme için oluşturulan doku blokları ve lamlar için laboratuvar arşivlemesi PatoMed’de ayrıntılı biçimde yapılmaktadır. Ayrıca laboratuvarda yazılı dökümantasyon ve kalite kontrol belgeleri kayıt edilmekte ve saklanmaktadır.

İletişim

Adres: Gürsel Mah. Darülaceze Cad. Ekşioğlu İş Merkezi Kat: 3 No: 36 D: 4 Okmeydanı, Kağıthane / İstanbul

Telefon: 0 212 234 08 52

Faks: 0 212 234 08 54

E-Posta: info@patomed.com

Web: www.patomed.com

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Nişantaşı Patoloji Grubu Laboratuvarları

Nişantaşı Patoloji Grubu Laboratuvarları

Nişantaşı Patoloji Grubu Laboratuvarları, tıbbi laboratuvar hizmetleri vermek amacıyla İstanbul’da kurulmuştur. NPGLab, Türkiye’de çok sayıda …

Bir cevap yazın