Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Sağlık Enstitüleri / Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü; lisansüstü düzeyde eğitim öğretim yapılması amacıyla 20 Temmuz 1982 tarihinde İstanbul‘da kurulmuştur.

Lisans mezuniyeti sonrası çalışmaların organizasyonu, koordinasyonu, nezareti ve ilgili bilimsel araştırmaların yönetilmesi amacıyla kurulan Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü; 1982 – 1983 eğitim – öğretim dönemi bahar yarıyılı sonrasında Diş Hekimliği ve Eczacılık fakültelerinin anabilim dallarında eğitim – öğretime başlamıştır.

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinin kurulması ile anabilim dalları başta olmak üzere Beden Eğitimi Spor, Hemşirelik yüksekokulları, Gastroentroloji, Nörolojik Bilimler ve Sağlık Kurumları Yöneticiliği anabilim dalları enstitüleri eğitim – öğretime katılmıştır. Ayrıca üniversite fakülteleri, yüksekokulları, enstitülerine bağlı anabilim dallarında; programda tezli yüksek lisans, doktora ve tezsiz yüksek lisans olmak üzere programla lisansüstü çalışmalarını sürdürmektedir. Programlara kayıtlı yüksek lisans, doktora öğrencisi ve buna ek olarak özel öğrenci bulunmakta olup; eğitim – öğretim Eczacılık, Diş Hekimliği, Tıp, Sağlık ve Spor Bilimleri fakülteleri, Gastroenteroloji ve Nörolojik Bilimler enstitülerinde Türkçe; Ortodonti, Pedodonti, Periodontoloji ve Protetik Diş Tedavisi anabilim dallarında ayrıca İngilizce olarak eğitim yürütülmektedir.

Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü

Aynı zamanda Farmasötik Kimya, Farmakoloji, Tıbbi Farmakoloji, Klinik Eczacılık, Eczacılık Temel Bilimleri, Sağlık Yönetimi, Spor Fizyolojisi, Spor Sağlık Bilimleri, Spor Yönetimi, Hareket ve Antreman Bilimleri, Egzersiz ve Spor Psikolojisi, Sporda Bilişim Teknolojileri, Hemşirelik Bölümü, Doğum ve Kadın Hastalıkları Hemşireliği ve Protetik Diş Tedavisi programlarında tezsiz yüksek lisans eğitimi yapılmaktadır. Marmara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsünde yüksek lisans ve doktora programları verilmekte olup; enstitü günümüze gelene kadar yüksek lisans, doktora öğrencisi 3 bin üzerinde öğrenci mezun olmuştur.

Marmara Sağlık Bilimleri Enstitüsü, evrensel bilime katkı sağlayan, analitik ve eleştirel bilimsel düşünme yetkinliğine sahip; özellikle yeniliklere açık, etik değerlere bağlı, rekabetçi ve üretken bilim insanları yetiştirmeyi hedeflemektedir. Sağlık Bilimleri Enstitüsü, sağlık bilimleri alanında dünya bilimine katkı sağlayabilen; saygın, lider, yenilikçi, uluslararası düzeyde tercih edilen bilim insanları yetiştiren bir kurum olmayı görev edinmiştir.

Anabilim Dalları

İletişim

Mehmet Genç Külliyesi

Adres: Orhantepe Mah. Turgut Özal Blv. No: 21 1. Blok PK: 34865 Dragos, Kartal / İstanbul

Telefon: 0 216 777 58 30

Faks: 0 216 777 58 31

E-Posta: saglikogrenci@marmara.edu.tr

Web: saglik.marmara.edu.tr

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kardiyoloji Enstitüsü

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kardiyoloji Enstitüsü

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Kardiyoloji Enstitüsü; Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Fakülte Kurulu kararı ile 1974 yılında Haseki, …

Bir cevap yazın