Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Kontinans Derneği

Kontinans Derneği

Kontinans Derneği, işlevsel üroloji ve kadın ürolojisi’ni Türkiye’de geliştirmek amacıyla 2003 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Dernek kuruluş amacı doğrultusunda, işlevsel üroloji ve kadın ürolojisi alanında eğitimi desteklemek ve/veya uluslararası camiada Türkiye’de temsil etmektedir. Kadın ürolojisi ve işlevsel üroloji alanlarında ve tüm tıp ve diğer bilim dallarında, bilimsel ve mesleki çalışmaları çağdaş düzeye ve ötesine ulaştırmaktadır. Dernek amacı doğrultusunda her türlü çalışmayı yapma veya yaptırma, destekleme ve teşvik etmektedir. Aynı zamanda Yan Dal Uzmanlık Öğrencileri ve uzman hekimlerin bilgi ve becerilerinin artırılması ve Türkiye’de uzmanlık eğitiminin kalitesinin yükseltmektedir.

Özellikle faaliyetlerinde üyelerinin ve meslek grubunun haklarını savunmak için gerekli alt yapı çalışmalarının oluşturulmaktadır. Diğer dernekler, sosyal ve sivil toplum kuruluşları ve idari birimler ile uyumlu çalışmalar yürütmektedir. Bununla birlikte tüzel kişilik olarak bizzat veya üyeler tarafından açılmış olan davalara ve soruşturma süreçlerine müdahil olarak iştirak etmek ve görüş beyan etmektedir.

Kontinans Derneği

Kontinans Derneği, Türkiye’de sürekli tıp eğitimi kapsamında konferanslar, ulusal ve uluslararası kongreler, bölgesel ve/veya genel sempozyumlar ve mezuniyet sonrası kurslar düzenlemektedir. Dernek, uzmanlık – yan dal uzmanlık eğitiminin kalitesinin yükseltilmesi, standardize ve akredite edilmesi için çalışmalar yapmaktadır. Ayrıca kadın ürolojisi ve işlevsel üroloji alanındaki bilimsel çalışma ve araştırmaları teşvik etmektedir. Bununla beraber, bilimsel çalışmaların daha iyilerinin yapılması için gerektiğinde yarışmalar açmak ve ödüller vermektedir.

Üyelerinin faaliyetlerini düzenleme, temsil etme, haklarını koruma ile ilgili diğer kurumlar arasında işbirliği kurulması ve geliştirilmesine yardım etmektedir. Dernek, kadın ürolojisi ve işlevsel üroloji alanındaki teknisyen/teknikerler, hemşireler gibi diğer yardımcı elemanların eğitiminin yeterli ve düzenli olması konusunda etkin görev üstlenmektedir.

Dolayısıyla yurtdışında aynı amaçlarla kurulmuş benzer derneklerle ilişki kurma, çalışmalarından yararlanma, kendi çalışmaları hakkında bilgilendirmektedir. Ayrıca ilgili toplantı, kongre gibi çalışmalara katılma, birlikte kongre, sempozyum vb. etkinlikler gerçekleştirmektedir. Böylelikle uluslararası kontinans derneğine iştirak etmiştir ve halen üyesidir.

İletişim
Adres:
Tunus Cad. No: 8/23 Bakanlıklar / Ankara
Telefon: 0 312 215 85 84
Mobil: 0 541 328 11 74
Faks: 0 312 215 85 84
E-Posta: kontinansdernegi@gmail.com
Web: kontinansdernegi.org/

 

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Onkolojik Klinik Araştırmalar Derneği

Onkolojik Klinik Araştırmalar Derneği

Onkolojik Klinik Araştırmalar Derneği – ONKAD, Türkiye’nin onkoloji alanında ilerlemesini sağlamak amacı ile 2018 yılında …

Bir cevap yazın