Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Hastaneler / Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi; SSK Kocaeli Sopalı Hastanesinde 1994 yılının Aralık ayında Derince, Kocaeli‘nde hizmete başlamıştır.

17 Ağustos 1999 tarihinde meydana gelen deprem sonrasında hizmetine ara vermeden barakalarda devam eden Kocaeli Üniversitesi Hastanesi; 2002 yılında hastane bahçesinde inşa edilen 380 yatak kapasiteli Rotary binasına geçerek hizmetlerine devam etmiştir.

Kocaeli Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi, günde ortalama 5000 kişiye yakın polikliniklerde tedavi imkanı sunmakta olup; tıp fakültesinin öğretim üyeleri, öğretim görevlileri, araştırma görevlileri ile birlikte yardımcı sağlık hizmetleri, genel hizmetler sınıfı, teknik hizmetler, yardımcı hizmetler, hemşire, ebelerin yanı sıra; temizlik, güvenlik personeli, klinik destek elemanı, hasta ve yaşlı bakım elemanı, mutfak personeli ile hizmet vermektedir.

Suudi Kalkınma Fonu yardımı ile Umuttepe Yerleşkesinde inşa edilen 795 yataklı modern binasına 18 Haziran 2005 tarihinde taşınan hastane; bölgede halk arasında bilinen umuttepe hastanesi veya üniversite hastanesi adı ile hizmet sunmaya devam etmektedir.

Umuttepe Hastanesi

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi, hastalarının her türlü sağlık beklentisini uzmanlaşmış çalışanlarıyla birlikte; bilimsel ve teknolojik gelişmelerle uygulayarak, üst düzeyde kaliteli, etkin ve verimli bir şekilde karşılamayı kendine misyon edinmiştir.

Kocaeli Üniversitesi Hastanesi, hizmetlerinde uluslararası standartlarda kaliteli, güvenilir ve sürdürülebilir bir model olmanın yanı sıra rekabetçi bir yaklaşımla Sağlık Turizmi ve Sağlık Endüstrisi konularında Türkiye’deki sağlık politikalarına katkıda bulunmayı kendine vizyon edinmiştir.

Kocaeli Umuttepe Üniversite Hastanesi, kurumsal amaçlara ulaşmak için görev, yetki, sorumluluk ve iletişim mekanizmalarının tanımlanması; iş akışının belirlenmiş bir organizasyon yapısı içinde yürütülmesi ve denetlenmesinin sağlanmaktadır. Hastanedeki sağlık hizmetleri ve diğer destek hizmetleri ile birlikte mevzuatlar kapsamında yetkilendirilmiş kişi ve kurumlar tarafından sunulması ile etkin şekilde kontrolü ve izlenebilirliğini sağlanmaktadır. Hastane temel politikalar ve değerlerinin belirlenmesinin yanı sıra faaliyetleri ve stratejik kararlar noktasında yönetici ve çalışanlara rehberlik edecek ilkelerin tanımlanması, kurumsal iletişim faaliyetlerinin amaç ve hedefleri doğrultusunda etkin şekilde yürütülmesini sağlamaktadır.

Poliklinikler

Ağrı Polikliniği Aile Hekimliği Anestezi Beyin ve Sinir Cerrahisi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları İç Hastalıkları Deri ve Zührevi Hastalıklar Endokrinoloji ve Diyabet Enfeksiyon Hastalıkları Fitoterapi Fizik Tedavi Gastroenteroloji Genel Cerrahi Göğüs Cerrahisi Göğüs Hastalıkları Göz Hastalıkları Kadın Hastalıkları ve Doğum Kalp ve Damar Cerrahisi Kardiyoloji Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Nefroloji Nöroloji Ortopedi ve Travmatoloji Ozon Tedavisi Plastik Cerrahi Psikiyatri Radyasyon Onkolojisi Romatoloji Sağlık Kurulu Tıbbi Onkoloji Üroloji Online Poliklinik Randevu Telefon Randevu

İletişim

Adres: Umuttepe Yerleşkesi PK: 41380 İzmit / Kocaeli

Telefon: +90 262 303 75 75

Faks: +90 262 303 80 03

Web: http://hastane.kocaeli.edu.tr/

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Mimar Sinan Devlet Hastanesi

Mimar Sinan Devlet Hastanesi

Mimar Sinan Devlet Hastanesi, 01 Haziran 2018 tarihinde Büyükçekmece, İstanbul’da hizmet vermeye başlamıştır. Büyükçekmece ve …

Bir cevap yazın