Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / İşitme Cihazları Akustik ve Audiology Derneği

İşitme Cihazları Akustik ve Audiology Derneği

İşitme Cihazları Akustik ve Audiology DerneğiİCAAD; ilk olarak İşitme Cihazları Akustik Akademi Derneği adı ile Odyoloji & Akustik alanında hizmet vermek amacıyla 2010 yılında Bahçelievler, İstanbul‘da kurulmuştur.

İCAAD, özellikle sektörün gelişmesi, toplumun Odyoloji & Akustik alanında bilgilendirilmesi ve işitme cihazı kullanıcılarının daha iyi hizmet alması için sosyal sorumluluk çerçevesinde kamu yararına kurulmuş olan bir dernektir. Dernek, odyoloji alanında meslekler kazandırmak ve Türkiye’de bilim insanı yetiştirmek temel hedefleri arasındadır.

Kamu yararına gönüllüler tarafından kurulmuş olan İşitme Cihazları Akustik ve Audiology Derneği organizasyonu; önemli sorunlardan biri olan işitme kaybıyla bilimsel açıdan mücadele ve önleyici tedbirlerin alınmasına katkı sunmaktadır. Ayrıca işitme kayıplarıyla ilgili sorunların çözümüne yönelik geliştirilen süreçlerin ve yardımcı aparatların uygulanmasına çalışmalarıyla katkı sağlamaktadır.

İşitme Cihazları Akustik ve Audiology Derneği

Aynı zamanda Türkiye’de sektörün gelişmesi, gelişmiş hizmet sunulması ve işitme sorununa karşı mücadele eden İCAAD; Duyma Akustik & Odyoloji alanında eğitim kurumu olan merkezi ile Almanya’nın Mainz şehrinde bulunan Alman Profesyonel İşitme Akustikçiler / Odyologlar BirliğiBİHA ile 2011 yılında partnerlik antlaşması imzalamıştır.

Derneğin temel kuruluş amacı olan duyma akustik eğitiminin üniversiteler tarafından yapılmasını destekleyen İCAAD; ayrıca eğitim veren kuruluşlara bilimsel yönden danışmanlık yapmaktadır. Özellikle öğrenciler ve sektör profesyonelleri için destekleyici seminerler ve kurslar düzenleyen İCAAD; odyoloji/odyometri bölümlerinde öğrenim gören ve mezun olan öğrencilere üye işyerlerinde staj yapmaları için yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte verilen eğitimlerin Avrupa standartlarına uyumu ve eğitimlerin çift taraflı tanınması konusunda çalışmalar yapmaktadır.

İCAAD temel hedefi doğrultusunda, işitme duyusunun sürekli aktif kalmasına katkı sunmakta olup; üstelik duyma akustik biliminde paylaşımları ile yaygınlaşması ve insanların fayda görmesini sağlamaktadır. Türkiye’deki duyma akustik bilginin yaygınlaşması, kalitesinin artması ve dünya akustik sektörüne bütünleşmesini sağlayan İCAAD; gelişen teknoloji ile yeni bilgiler ışığında eğitim konseptinin oluşturulması, yenilikçi ekipman ve araçların kullanılmasını hedeflemektedir. Bunun yanında profesyonellerin ilişki geliştirmelerini sağlayarak, yaşam boyu sosyal ilişkilerin kurulmasını sağlayarak sektöre yeni fırsatlar oluşturmaktadır.

İletişim

Adres: Haznedar Meydanı, Çalışlar Cad. Hanımeli Sok. No: 1/6 Bahçelievler / İstanbul

Telefon: 0 212 505 83 77

Faks: 0 212 505 08 40

E-Posta: info@icaad.org.tr

Web: icaad.org.tr

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Türk Neonatoloji Derneği

Türk Neonatoloji Derneği

Türk Neonatoloji Derneği; yenidoğan bebek döneminde hastalıkların teşhis ve tedavilerin uygulanması amacıyla 12 Aralık 1989 …

Bir cevap yazın