Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Yükseköğretim Kurumları Teşkilâtı Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair 4617 sayılı Kanun ile 16 Ocak 2001 tarihinde Kayseri‘de kurulmuştur.

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, kuruluşunun ardından; 2004 yılında 7 öğretim üyesi, 4 araştırma görevlisiyle geçici olarak tahsis edilen binada klinik hizmetleri vermeye başlamıştır. Ayrıca Diş Hekimliği Fakülte Binası; Kayserili işadamı Mehmet Tatar ve eşi Hülya Tatar tarafından 2 blok olarak yaptırması sonrasında; 2006 yılı itibariyle eğitim – öğretim ile aynı zamanda araştırma ve klinik hizmetlerine yeni binasında başlamıştır.

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hastanesi

Diş Hekimliği Fakültesi, Türkiye’nin diş hekimliği alanındaki ilk branş hastanesi; Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hastanesi olarak Gülşah ve Mert Tatar kardeşler tarafından yaptırılmıştır. Bununla birlikte, hasta kabulüne 2010 yılında başlayan hastane 1. sınıf yataklı tedavi hizmetlerinin yanı sıra; genel ya da lokal anestezi altında ameliyat edildiği hastanede Orta Anadolu başta olmak üzere farklı bölgelerden çok sayıda hasta kabul etmektedir.

Erciyes Diş Hekimliği Fakültesi; teknolojik tıbbi cihaz alt yapısı olan Radyoloji Servisi, konik ışınlı dental tomografi cihazı ve bununla birlikte Türk ve Alman Akreditasyon Kurumları tarafından kapsamlı bir denetimden geçmiştir. Ayrıca fakülte, “Diş Hekimliği Lisans ve Doktora Eğitimi, Bilimsel Araştırma ve Geliştirme Faaliyetleri ve Ağız-Diş Sağlığı Teşhis ve Tedavi Hizmetleri” alanlarında, ISO 9001-2008 Kalite Yönetim Belgesi verilmiştir. Bununla birlikte, 17 Ekim 2011 tarihinde “Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetmeliği” ile Fakültenin yataklı bir tedavi kurumu olduğu tescillenmiştir.

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Klinikler Binası

Erciyes Diş Hekimliği Klinikler Binası, 2012 yılında hizmete açılmış olup; preklinik laboratuvarı ile öğrencilerin bilgi ve el becerileri hızla geliştirme olanağı sunmaktadır. Klinikler binası ayrıca, ameliyat odasının bulunduğu periodontoloji kliniğinin yanı sıra; endodonti klinikleri, ortodonti kliniği ve pedodonti klinikleri ile hastalara hizmet sunmaktadır. Aynı zamanda, yapay hastaların yer aldığı simülasyon kliniği; öğrencilerin el becerisiyle klinik yetkinlik kazanmaları ve bunun yanında öğretim elemanlarının yapmış olduğu görsel çalışmaları, ünitelerinde bulunan LCD monitörler aracılığı ile canlı olarak izlemektedir. Bunun dışında, 2012 yılında Diş Hekimliği alanında kapsamlı araştırma laboratuvarı ile; Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Hastanesine ilave olarak ek bina hizmete açılmıştır.

ERÜ Diş Hekimliği, 2014 yılında kaliteli, iş sağlığı ve güvenliği hizmet ilkesi ile Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalına bağlı olarak hizmet veren dental laboratuvarı; sabit, hareketli, iskelet protezler, ortodonti ve pedodontiye ait tüm apareylerin yapıldığı ilk kamu laboratuvarı özelliğini taşımaktadır. Ayrıca fakülte, 2017 yılında kendi bünyesinde teknolojik cihazlarla oluşturduğu Merkezi Sterilizasyon Ünitesini kurmuştur.

Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; ağız ve diş sağlığı ile ilgili her türlü hizmeti teknolojinin son imkanlarını kullanarak evrensel ve etik değerlere ek olarak, uluslararası düzeyde temel tıp ve diş hekimliği bilgilerine sahip diş hekimleri yetiştirmektedir.

Anabilim Dalları

  • Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi
  • Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi
  • Endodonti
  • Ortodonti
  • Pedodonti
  • Periodontoloji
  • Protetik Diş Tedavisi
  • Restoratif Diş Tedavisi

Online Randevu Telefon Randevu

İletişim
Erciyes Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi ve Hastaneleri

Adres: Prof. Dr. N. Taker Cad. PK: 38039 Melikgazi / Kayseri

Telefon: 444 71 38

Faks: 0 352 438 06 57

E-Posta: dent@erciyes.edu.tr

Web: dent.erciyes.edu.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Selçuk Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; diş hekimliği eğitim ve öğretimi vermek amacıyla 18 Haziran 1987 …

Bir cevap yazın