Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Sağlık Günleri / Dünya Laborantlar Günü

Dünya Laborantlar Günü

Dünya Laborantlar Günü; tıbbi tanı ve tedavide temel belirleyici unsuru olan laborantlık mesleğinin önemine dikkat çekmek amacıyla 2007 yılından itibaren her yıl 28 Nisan günü kutlanmaktadır.

Laborantlar Günü, halkın sağlığına kavuşmasında büyük katkıları olan tıbbi laborantların önce işyeri ve idarecilerden kaynaklı sorunları ile ekonomik, sosyal ve mesleki sorunlarının çözülmesini sağlamak amacıyla farkındalık oluşturulmaktadır.

İnsan sağlığının korunması ve daha kaliteli bir yaşam sunulması için sağlık sektörünün en önemli çalışanlarından olan Laborantlar; sağlık alanında hastalıkların yanı sıra çevre güvenliği, tüketilen gıdaların kontrolü ve daha birçok alanda topluma dikkatli, özenli ve özverili ekip çalışmaları ile hizmet vermektedir.

Sağlık kuruluşlarında işyerinin sağlıklı ortama kavuşturulmasının dışında, kadro sorunları, atama ve döner sermayede yaşanan adaletsiz uygulamalar, iş sağlığı ve güvenliği açısından idarelerce tedbir alınamaması gibi sorunlarla karşı karşıya kalan laborantlar; zor ve riskli birimlerden biri olan laboratuvar hizmetlerinde, dikkatli ve titiz çalışmalarıyla insan sağlığına katkı sağlaması amaçlanmaktadır.

Görevini özveri ve layıkıyla yerine getiren tüm laborantların 28 Nisan Dünya Laborantlar Günü Kutlu Olsun.

Dünya Laborantlar Günü
Resim iirliinnaa tarafından Pixabay‘a yüklenmiştir

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Dünya Kekemelik Günü

Dünya Kekemelik Günü

Dünya Kekemelik Günü – Uluslararası Kekemelik Farkındalık Günü; ilk kez 1998 yılında İngiltere ve İrlanda’da …

Bir cevap yazın