Ana Sayfa / Medikal Firmalar / Boz Tıbbi Malzeme

Boz Tıbbi Malzeme

Boz Tıbbi Malzeme; Adil ve Ali Aykut Boz tarafından tıbbi sarf malzeme üretimi yapmak amacıyla Ağustos 2009 tarihinde Ankara’da kurulmuştur.

Sağlık sektörüne yönelik tıbbi sarf malzeme üretimi yapan Firma; ticari geçmişi 1940’lı yıllara dayanmakta olup, kurucu ortakların dedesi olan Adil Boz ve babaları Orhan Boz Türkiye sağlık sektörünün öncü kişilerindendir. İlk önce 1940’lı yıllarda ticaret hayatına başlaması ile küçük bir aile şirketi kuran Türkiye’nin ilk tıbbi malzemelerin üreticilerinden Adil Boz; 1960’lı yıllarda gazlı bez, 1970’li yıllarda hidrofil pamuk ve alçılı sargı ürünleri ile sağlık malzemeleri sektörüne üretim yapmaya başlamıştır.

Bunun sonrasında, Adil Boz’un kurduğu firma Uşak’ta bulunan tesislerinde; ham pamuktan, ipliğe, iplikten dokumaya, dokuma tekstil ham maddeleri, ev ve hastane tekstil kumaşları entegre üretimi ile tesislerinde toplam 1500 kişiye iş imkanı sunmuştur. Bunlara ek olarak, Orhan Boz Ankara’da kendi adını verdiği şirketi ile Uşak’ta üretilen; gazlı bez, alçılı sargı ve hidrofil pamuk ürünlerinin pazarlamasını yaparak ticaret hayatına başlamıştır. Daha sonra cerrahi dikiş malzemeleri eksikliğini fark eden Orhan Boz; 1993 yılında deneme üretimine başladığı cerrahi dikiş malzemeleri diğer üretim fabrikasını hizmete sunmuştur. Bunun ardından, 1998 yılında gazlı bezden üretilen gaz kompres ürünleri, spanç, pamuklu ped ve gaz sargı imalatına başlamıştır. Bununla beraber, ticari geçmişi ve tecrübesi bulunan Boz Tıbbi Malzeme Sanayi ve Ticaret A.Ş.; özellikle yerli üretim gücüyle Türkiye’nin katma değerine katkı sağlamaktadır.

Ayrıca, üretim tesislerinde ürettiği tıbbi malzemeler ile sağlık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştiren Boz Tıbbi; üretim tesislerinde günümüz teknoloji koşullarına uyum sağlamak amacıyla üretim makinelerini ve ekipmanlarını güncellemektedir. Aynı zamanda, Ankara’da kurulu fabrikası 8600m2 kapalı alana, 1200m2 temiz odaya sahip olan Boz Tıbbi; modern klima sistemi ile donatılmış tesislerinde beyaz alanlar sınıf III seviyesinde medikal tekstil malzemeleri üreticisi olarak faaliyet göstermektedir.

Boz Tıbbi Malzeme

Ürünleri

Ürünleri

İletişim

Adres: Sağlık Mah. Sağlık-1 Sok. No: 33/5 PK: 06420 Sıhhiye, Çankaya / Ankara

Telefon: 0 312 254 03 40

Telefon: 0 212 438 76 10

Faks: 0 312 254 03 49

E-Posta: boz@boztibbi.com

Web: www.boztibbi.com

Boz Tıbbi Malzeme

Boz Tıbbi Malzeme

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Dateks Teknik Sistemleri

Dateks Teknik Sistemleri

Dateks Teknik Sistemleri, İlaç ve Tıbbi Cihaz alanında hizmet vermek amacıyla 29 Aralık 1987 yılında …

Bir yanıt yazın