Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi; Dünya Eğitim Vakfı tarafından 2014 yılında Topkapı – Zeytinburnu, İstanbul’da kurulmuştur.

Biruni Üniversitesi Topkapı Kampüsü içerisinde Hastaneninde yer aldığı 6 yıllık tıp eğitimin gerçekleştirildiği Tıp Fakültesi; temel ve klinik bilimlerin entegre edildiği sisteme dayalı eğitim modeli ile öğrenciler eğitimlerinin ilk gününden itibaren hasta ile karşılaşarak tıbbi terminoloji derslerine başlamaktadır.

Bununla birlikte, çeşitli öğrenme teorilerinin uygulandığı Biruni Tıp Fakültesi; üstelik interaktif dersler, simulasyon, grup çalışmaları, olgu tartışmaları, probleme dayalı öğrenim oturumları yer almaktadır. Ayrıca eğitim programı ve tıp eğitimi alanında uluslararası tecrübe sahibi akademik kadrosu olan Biruni Tıp; ilk önce araştırma metotları ve proje yürütme dersleri, araştırma projeleri, global tıp ekonomisi ve politikaları ile beşeri bilimler alanlarında çalışma imkanlarına sahip olup, etik ilkeler doğrultusunda hareket eden yetkin hekimler yetiştirmektedir.

Öğretim üyeleri ve akran destekli mentorluk alan öğrenciler, program direktörleri ile görüşme şansı yaratan Fakülte; hatta eğitim programı Johns Hopkins ve Dundee Üniversiteleri’nde tıp eğitimi alanında yüksek lisans yapmış olan öğretim üyeleri liderliğinde yürütülmektedir.

Biruni Tıp, hedefleri doğrultusunda yüksek kalitede tıp eğitimi ve uluslararası niteliklere sahip hekimler yetiştirmekte olup; üstelik eğitim programında TUS ve ABD Lisans Sınavı için ilk yıldan hazırlık çalışmaları yer almaktadır.

Aynı zamanda geleceğin yetkin, araştırma yapan, bilim üreten hekimlerini yetiştirmeyi amaçlayan Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi; özellikle öğrencilerin derse hazırlanarak katılmasına imkan veren BirDeHa adı verilen Biruni Derse Hazırlık Uygulamasının yanı sıra, Probleme Dayalı Öğrenme ve İyi Hekimlik Uygulamaları ile zenginleştirilmiş Entegre Tıp Eğitimi Modelini uygulamaktadır.

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ders Programları

Tıp Fakültesi’nde ek olarak ders programları, Ulusal Çekirdek Eğitim Programına uygun olarak; Dekan, Sınıf Koordinatörleri, Tıp Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı ve Fakülte Öğrenci Temsilcisinden oluşan Müfredat Komisyonu tarafından oluşturulmaktadır. İlk önce birinci sınıfta; öğrencilerin aldıkları İngilizce, hücre bilimleri ve tıbbi bilimlere giriş ile iletişim becerileri derslerinin yanı sıra, üniversite hastaneleri polikliniklerinde ve ameliyathanelerinde gözlemci olarak hasta ve hastane ile tanışma imkanı sağlamaktadır. İkinci sınıfta; organ sistemleri, laboratuvar uygulamaları yer almaktadır. Üçüncü sınıfta; klinik bilimler dersi ile birlikte Proje Dersi ile araştırma konusunun seçimi, etik kurul başvurusu, kongre tebliği ve yayına dönüştürme aşamalarının tamamı öğrenciler tarafından yürütülmektedir. Dördüncü ve beşinci sınıflarda; klinik stajlar, teorik dersler ve 3-5 kişilik gruplarla hasta başı uygulamaları üniversite hastanesinde yapılmaktadır. Altıncı sınıfta; intörnlük döneminde, öğrenciler birebir hasta takibi yapabilmektedir.

Öğrencilerin uluslararası öğrenci değişim programları ile uluslararası tecrübe kazanmalarını sağlayan Fakülte; mezuniyet sonrası eğitimlerine yönelik, Türkiye’de uzmanlık yapmayı planlayan öğrenciler için TUS, ABD’de uzmanlık yapmak isteyen öğrenciler için USMLEECFMG hazırlık kursları düzenlemektedir.

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi

Yükseköğretim Girdi Göstergeleri

Yükseköğretim Girdi Göstergeleri

İletişim

Adres: Topkapı, 10. Yıl Caddesi Protokol Yolu No: 45 PK: 34010 Zeytinburnu / İstanbul

Telefon: 444 8 276

Faks: 0 212 416 46 46

KEP: biruniuniv@hs01.kep.tr

E-Posta: info@biruni.edu.tr

Web: tip.biruni.edu.tr

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi

Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi; Kıbrıs’ın ilk Tıp Fakültesi olarak 20 Temmuz 2008 tarihinde Lefkoşa, Kuzey …

Bir cevap yazın