Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / Beykent Üniversitesi Tıp Fakültesi

Beykent Üniversitesi Tıp Fakültesi

Beykent Üniversitesi Tıp Fakültesi; Adem Çelik-Beykent Eğitim Vakfı tarafından 2017 yılında eğitim ve öğretime İstanbul‘da başlamıştır.

Tıp fakültesi kuruluş amacına uygun olarak; bilimsel çalışmalarla birlikte, yeniliğe ve teknolojik gelişmelere açık, kendi araştırmalarını yapabilen, bunun yanında dünya bilimine katkıda bulunan; lider, karakterli, etik ve ahlaki değerlere sahip, ekip ruhu içinde çalışan doktorlar yetiştirmeyi amaç edinmiştir.

Tıp fakültesi, öğrencilerin alacakları tıp eğitiminin yanı sıra; kültürel ve sosyal nitelikler kazandıracak eğitimler ile aynı zamanda üniversitede düzenlenen seminer, sempozyum ve çeşitli kültürel ve eğitsel etkinliklerle tam donanımlı şekilde öğrencilerini fakülteden mezuniyetlerini hedeflemektedir.

Tıp fakültesinde, II. ve III. sınıfta entegre eğitim sistemi, IV. ve V. sınıfta Beylikdüzü Yerleşkesinde yer alan Fakülte Hastanesi içinde verilen klinik eğitim ve teorik derslerin ardından VI. Sınıfta intern eğitimi verilmektedir.

Eğitim Amaçları

Beykent Üniversitesi Tıp Fakültesi, aynı zamanda sağlıkla ilgili tüm süreçlerde; “bütüncül yaklaşım” sergileyen, tıp tarihi perspektifinde hekimlik kimliği ve bilincini geliştirmiş; ayrıca hekimlik uygulamalarıyla profesyonel bir şekilde insani ve mesleki değerler doğrultusunda; kanıta dayalı, reflektif düşünme ve/veya uygulama yeterliğini kazanmış; dolayısıyla bireysel ve mesleki nitelikleri, potansiyelleri ve sınırları ile sorumlulukları ve haklarının farkında olarak “sürekli mesleki ve bireysel gelişim”e açık olan; bununla birlikte ulusal ve uluslararası sağlık sistemleri ve politikalarıyla sağlıkla ilgili tüm organizasyonel/yönetimsel süreçleri; bireyin ve toplumun sağlığını koruma, geliştirme perspektifinde bireysel ve bunun yanında toplumsal faydayı önceleyebilecek şekilde değişime, gelişime zorlayan nitelikli hekimler yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Bölümleri

İletişim

Beylikdüzü Yerleşkesi

Adres: Cumhuriyet Mahallesi, PK: 34500 Beykent, Büyükçekmece / İstanbul

Telefon: 444 1997 /6021

E-Posta: tipsekreterlik@beykent.edu.tr

Web: tip.beykent.edu.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi

TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi Tıp Fakültesi; 11 Ocak 2012 tarihinde Resmî Gazetede yayınlanarak Ankara‘da …

Bir cevap yazın