Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Hastaneler / Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi, Corona Virüsü – Covid-19 mücadelesi kapsamında dış ortamdan izole edilmiş A ve D blok hastane alanları; Başakşehir Şehir Hastanesi adı ile Pandemi Hastanesi olarak 20 Nisan 2020 tarihinde İstanbul, Başakşehir ilçesinde hizmete girmiştir.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesiİstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi projesi; Sağlık Bakanlığı tarafından Kamu-Özel İşbirliği modeli ile İstanbul ve çevre illerle birlikte günlük 23.600 hastaya hizmet verecek; Türkiye’nin en büyük üçüncü sağlık yatırım projesi Rönesans Sağlık YatırımJapon Sojitz ortaklığı ile tamamlandığında; 163 milyar JPY tutarındaki finansal kapanışıyla iş dünyasının en prestijli yayın organlarından Thomson Reuters’ın Project Finance International AwardsUluslararası Finans Proje Ödülleri kapsamında Avrupa’da “Yılın PPP Anlaşması” seçilmiştir.

Hastanenin tüm bölümleri 21 Mayıs 2020 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Japonya Başbakanı Şinzo Abe‘nin video konferans yöntemiyle katılımı ile gerçekleşmiştir. Hastanenin adı Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi olarak değiştirilerek; 15 dönümlük alanına binden fazla çam ağacı ile Japonya’nın ulusal simgelerinden biri olan kiraz çiçeği sakura ağacı dikilerek Türk-Japon dostluğuna yeni bir halka eklenmiştir.

İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi; 789.000 m2 arsa ve 1.000.000 m2 toplam inşaat alanına üzerine kurulacak olan, 2.682 yatak kapasiteli ile İstanbul ve çevre illere dünya standartları üzerinde bir sağlık hizmeti sunmayı planlamaktadır. Ortak çekirdek bir yapı etrafında konumlandırılan hastane; altı kule ve ek bina yapılarıyla kurulmuştur.

Şehir Hastanesi tamamlandığında, 2.354 yatak kapasiteli 882 poliklinik odası, 1863 hasta odası, 87 ameliyathane ve 328 yoğun bakım yatak sayısı Genel Hastane; 521 yataklı Çocuk Hastanesi, 367 yataklı Onkoloji Hastanesi, 359 yataklı Kadın Hastanesi, 327 yataklı Kalp ve Damar Hastalıkları Hastanesi, 311 yataklı Ortopedi ve Nöroloji Hastanesine ek olarak; 200 yataklı, 40 poliklinik oda sayısı ve 136 hasta oda sayısıyla Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile 128 yataklı, 68 poliklinik oda sayısı ve 128 hasta oda sayısı ile Psikiyatri Hastanesi’nden oluşacaktır. Ana hastane binası, ortak çekirdek bir yapı etrafına kurulu 6 bloktan oluşacak olan Başakşehir Şehir Hastanesinin; bünyesinde 4.000’in üzerinde çalışanın istihdam edilmesi düşünülmektedir.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi bütünüyle hizmete girdiğinde; Avrupa genelinde tek kampüs içerisinde 328 yoğun bakım yatak sayısı ile en fazla yoğun bakım kapasitesine sahip olacak olan hastane; covid-19 pandemisi nedeniyle kadın doğum hastanesi ile çocuk hastanesinin yataklı servislerini hizmete açmıştır.

Pandemi Hastanesi

Sismik İzolatör

Hastane ana binasına yerleştirilecek olan 2.040 sismik izolatör, dünyanın en büyük “sismik izolatörlü bina” unvanına sahip olacaktır. İleri teknolojisiye sahip deprem izolatörleri ile yaşanması olası en şiddetli deprem sırasında ve sonrası tüm operasyonel faaliyetlerini; hiç bir aksama yaşanmadan, yerine getirmeye devam etmesi planlanmaktadır.

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Personel Alımı

İstanbul Başakşehir Şehir Hastanesi; Türkiye’de Koronavirüs – Kovid-19 ile mücadele kapsamında, belirli bölümleri açılarak kullanımda olan bölümler için personellerini almaya başlamıştır. Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü İşkur ve Kariyer sitelerinde yayınlanan ilanlarda farklı branşlar için alımların yapılacağını duyurmuştur. Hastaneye bilgi teknolojileri uzmanı, birim yöneticisi, çağrı merkezi müşteri temsilcisi, eğitim uzmanı, hasta kabul görevlisi, insan kaynakları uzmanı, tıbbi raportör ve veri giriş takım lideri alımları başlamıştır.

İletişim

Adres: Başakşehir Olimpiyat Bulvarı Yolu, PK: 34480 Başakşehir / İstanbul

İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü

Telefon: 0212 638 30 00

Faks: 0212 638 30 35

Web: istanbulism.saglik.gov.tr

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi Ulaşım

Yavuz Sultan Selim Köprüsü ve TEM bağlantı yollarına ilaveten; metro istasyonu planlaması ile ulaşım yönünden İstanbul halkının sağlık hizmetlerine, hızlı bir şekilde ulaşabilmesi sağlanmaya çalışılmaktadır. Hastaneye ulaşım Mayıs 2020 itibariyle İETT otobüsleri ile MK22 – Taşoluk Peronlar/ Fenertepe-Başakşehir Metrokent, 79E – Kayabaşı Kiptaş/Kayaşehir-Eminönü, 79B – Kayaşehir-Bakırköy, MK22 – Taşoluk Peronlar/Fenertepe-Başakşehir Metrokent, 78F – Başakşehir-Fenertepe-Metrokent olarak seferler düzenlenmektedir.

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Mimar Sinan Devlet Hastanesi

Mimar Sinan Devlet Hastanesi

Mimar Sinan Devlet Hastanesi, 01 Haziran 2018 tarihinde Büyükçekmece, İstanbul’da hizmet vermeye başlamıştır. Büyükçekmece ve …

Bir cevap yazın