Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi; Bakanlar Kurulu Kararı ile tıp eğitimi vermek amacıyla 04 Nisan 2011 tarihinde Amasya’da kurulmuştur.

Dekanlık ve idari bölümleri ile 02 Ağustos 2012 tarihinde Amasya Üniversitesi rektörlük binasında hizmete başlayan Tıp Fakültesi; bunun sonrasında Sağlık Bakanlığına Bağlı Sağlık Tesisleri ve Üniversitelere Ait İlgili Birimlerin Birlikte Kullanımı ve İşbirliği Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereğince Amasya Valiliği ile Sağlık Bakanlığına ait Amasya Sabuncuoğlu Şerefeddin Devlet Hastanesi‘nin birlikte kullanılması işbirliği protokolü imzalanmıştır. Amasya Tıp Fakültesi; Cerrahi Tıp, Dahili Tıp ve Temel Tıp Bilimleri Bölümü olmak üzere akademik yapısını oluşturmuştur.

Türkiye’nin sağlık problemlerini bilen ve bunlara karşı yeterli bilgi ve beceriyle donanmış olan Amasya Tıp; araştırmacı, kendini sürekli yenileyen, gelişime açık, mesleki bilgi ile sosyal yönden geliştirmeyi kendine misyon edinmiştir. Ayrıca tıbbi etik ve insan haklarına saygılı, tanı-tedavide ülke ekonomisini göz önünde bulunduran Tıp Fakültesi; sağlık politikalarını takip edebilen özelliğe sahip, kalite standartları ile uluslararası ilişkilere hazırlıklı hekimler yetiştirmektedir. Aynı zamanda sağlık alanında, mevcut bilgiye katkıda bulunan bilimsel çalışmaları ile insanlığın hizmetine sunan Fakülte; bölge halkına, diğer tüm insanların hak ettiği, çağdaş tıp yöntemleri ile koruyucu ve tedavi edici hasta hizmetleri sunmaktadır.

Özellikle nicelik – nitelik yönünden ulusal ve uluslararası düzeyde kabul gören akademik kadrosu bulunan Amasya Tıp; çağdaş teknoloji ile donatılan araştırma merkezleri ve tıp eğitimi-sağlık hizmetleri alanında tüm birimleriyle hizmet sunmaktadır. Karadeniz Bölgesi dışından ve yurt dışından hasta ve öğrencilerin tıp eğitimi almak için tercih ettiği Fakülte; sonrasında mezun ettiği öğrencilerinin tercih edildiği lider bir tıp fakültesi olmayı kendine vizyon edinmiştir.

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi

Amasya Üniversitesi Tıp Fakültesi

Öğrenci Bilgi Sistemi .Akademik Takvim.Tıpta Uzmanlık Eğitimi

Amasya Tıp Fakültesi Sıralama

Amasya Üniversitesi Sabuncuoğul Şerefeddin EAH

İletişim

Milli Hakimiyet Yerleşkesi

Adres: Akbilek Mah. Hakimiyet Cad. No:4/3 PK: 05100 Amasya

Telefon: 0 358 211 50 15

E-Posta: tipfakultesi@amasya.edu.tr

Web: https://tip.amasya.edu.tr/

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi

Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi

Siirt Üniversitesi Tıp Fakültesi; Bakanlar Kurulu Kararı ile 6 Temmuz 2018 tarihinde Siirt‘te kurulmuştur. Uluslararası …

Bir cevap yazın