Ana Sayfa / Medikal Firmalar / TürkLab Tıbbi Malzemeler

TürkLab Tıbbi Malzemeler

TürkLab Tıbbi Malzemeler; In-Vitrovücut dışı teşhis kitleri üretimi yapmak amacıyla 1996 yılında İzmir‘de kurulmuştur.

TürkLab; ilk olarak İzmir’ de 150 metrekare bir laboratuvarda gebelik test kiti ile 1996 yılında başladığı üretime kuruluşunun birinci yılından itibaren Türkiye’nin pazar payının %10’unu elde etmiştir. Firma ilk uluslararası müşterisini 2000 yılında 12.000 bayisi olan bir Alman ilaç firmasına kişisel kullanım için gebelik test kiti ihracatını gerçekleştirmiştir.

Firma, yeni yatırımlar ve araştırmalarla birlikte ürün yelpazesini genişletmek için 2003 yılında SK Araştırma Merkezini bünyesine katarak çalışmalara başlamıştır. Üretim kapasitesini arttırarak ürün sayısını 1 den 25’e çıkaran TürkLab; 2008 yılında İzmir Atatürk Organiza Sanayi Bölgesi‘nde daha büyük bir alana taşınarak, uluslararası pazar payını 34 ülkede 100 den fazla bayi sayısına ulaşarak arttırmıştır.

2010 yılında Türkiye’nin ilk laboratuvar malzemeleri üreten Gökhan Laboratuvarlarını bünyesine dahil ederek ürün sayısını 200’e çıkarmıştır. 2014 yılında kurumsallaşmaya giden firma; modern teknolojik yapısını yenileyerek, üretim kapasitesini arttırarak, İTOB Organize Sanayi Bölgesi‘nde yeni kurduğu üretim tesislerine taşınarak ihracat ağını genişletmiştir.

TürkLab, disiplinler arası çalışmalarla birlikte enerji, vizyon ve profesyonellik ile Ar-Ge yatırımları çerçevesinde araştırma ve yenilikler için uluslararası çerçevede programlara katılarak; ürün portföyünü ihtiyaçlara göre genişletmesinin yanında sahip olduğu ileri teknoloji ile In-Vitro kalitesini de koruyarak, teşhis test kitlerini en yüksek standartlarda üretmeye devam etmektedir.

TürkLab

Sertifikaları

Vücut dışı teşhis alanında yetkilendirilmiş kurumdan 2001 yılında CE sertifikası alan ilk Türk firma olan TürkLab; 98/79/EC Direktifine göre PCBC’den HIV, HCV, HBsAg ve Anti-HBs testlerinin hepsine birden 2008 yılında CE belgesi alan ilk Türk firması olmuştur.

TürkLab Tıbbi Malzemeler, GMPİyi Üretim Uygulamaları prensipleriyle uyumlu olarak ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 13485 Tıbbi Cihazlar İçin Kalite Yönetim Sisteminin yanı sıra Ek II Liste A ürünlerinde; Anti-HIV, Anti-HCV, HBsAg ve Anti-HBs Testleri CE belgeleri olan Tam Kalite Güvence Sistemi CE Belgesi, Tasarım İnceleme Sertifikası, Parti Doğrulama Sertifikaları ile birlikte hCG Ev Tipi KullanımOTC testleri için CE belgeleri ve FDA 510k onayına sahiptir.

Kalite Yönetim Sistemi Sertifikaları olarak onaylı kuruluş PCBC tarafından ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 13485 Tıbbi Cihazlar İçin Kalite Yönetim Sistemi sertifikalandırılarak entegre sertifika düzenlenmesinin yanında Avrupa Birliği Medikal Cihaz Yönetmelikleri şartlarına uyumluluğu göstermiştir. TurkLab Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından verilen Serbest Satış Sertifikası gibi diğer sertifikaları da bulunmaktadır.

Ürünleri

  • HIV Testleri
  • Hepatit Testleri
  • Enfeksiyonel Testler
  • Cinsel Yolla Bulaşan Hastalıklar CYBH – STD Testleri
  • Kardiyak Belirteç Testleri
  • Tümör Belirteç Testleri
  • Fertilite Testleri
  • Kişisel Kullanım Testleri
  • EKG Elektrotları
  • Rapid Test Reader
İletişim

Adres: ITOB 10031 Sok. No: 15 Menderes, İzmir / Türkiye

Telefon: 0 232 376 80 81

Faks: 0 232 376 80 40

E-Posta: info@turklab.com.tr

Web: www.turklab.com.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Dateks Teknik Sistemleri

Dateks Teknik Sistemleri

Dateks Teknik Sistemleri, İlaç ve Tıbbi Cihaz alanında hizmet vermek amacıyla 29 Aralık 1987 yılında …

Bir yanıt yazın