Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Hastaneler / Kent Sağlık Grubu

Kent Sağlık Grubu

Kent Sağlık Grubu; Egeli iş adamlarının girişimiyle Kent Hastanesi olarak 14 Şubat 2004 tarihinde İzmir’in Çiğli ilçesinde kurulmuştur.

Kent Sağlık Grubu, kuruluş amacı doğrultusunda; üniversite hastanelerinden beklenen üst düzey tanı ve tedavi hizmetlerini sunma hedefi ile hizmetlerine devam etmektedir. Çoğunlukla akademik unvanlı hekimlerden oluşan uzman hekim kadrosu, multidisipliner yaklaşımı ve yüksek teknolojik donanımı ile hasta odaklı hizmet vermeyi kendine misyon edinmiştir.

Hastanede, başta organ nakli, aort cerrahisi, beyin tümörü, kanser cerrahisi olmak üzere gerçekleştirdiği birçok özellikli ameliyatlar gerçekleştirmektedir. Kent Hastanesi, İzmir ve Ege Bölgesi’nin yanı sıra Türkiye’nin her yerinden ve çevre ülkelerden hastaların güvenle başvurduğu bir sağlık kurumu olarak hizmet vermektedir.

Kent Alsancak Tıp Merkezi

Bununla birlikte, Nisan 2008’de ilk tıp merkezini Kent Alsancak Tıp Merkezi adıyla İzmir’in Konak ilçesinde yer alan Kıbrıs Şehitleri Caddesi’nde hizmete açan Kent Sağlık Grubu; hekim kadrosu, personeli, ileri teknolojik donanımı ile tüm branşlarda poliklinik hizmeti vermektedir. Aynı zamanda Özel Alsancak Tıp Merkezi, günübirlik ameliyatlar yapılabilen butik bir hastane olarak konumlandırmıştır.

Hastane, sağlıkta uluslararası altın standartları belirleyen, ABD’nin akreditasyon kuruluşlarından biri olan Joint Commission International (JCI) tarafından, ilk olarak 2006 yılında akredite edilmiştir. Ayrıca akreditasyon sertifikalarını yenileme başarısını gösteren Hastane; daha sonra 2009 yılında Blue Cross, Blue Shield, Cigna adlı Amerikan sigorta şirketiyle anlaşma imzalamıştır. Grup, sonrasında sigorta şirketlerinin kanser tedavisi, omurilik, beyin ve kalp ameliyatları için tedavi listelerinde yer almıştır.

Özel Kent Hastanesi ve Alsancak Tıp Merkezi ile ayakta – yatarak tedavi hizmeti veren Kent Sağlık Grubu; 2011 yılında Mid Europa Partners tarafından yüzde 65 hissesi satın alınmış, daha sonra 2013 yılında yabancı ortaklık payı yüzde 90’a ulaşmıştır.

Kent Bayraklı Tıp Merkezi

Böylece, sağlıkta Kent markası ile İzmir’in Bayraklı, Bornova bölgesinde yeni yatırım yapan Kent Sağlık Grubu; Fethi Sekin Parkı yanında yer alan Kent Tıp Merkezi Bayraklı’nın kapılarını 4 Eylül 2018 tarihinde hizmete açmıştır. 6 bin metrekare kapalı alana sahip ve iki ameliyathanenin yer aldığı Kent Tıp Merkezi Bayraklı; 24 saat içinde taburcu edilebilecek operasyonlar ile MR, BT, tomosentezli mamografi, röntgen, ultrason ve kemik dansitometre gibi görüntüleme sistemleriyle hizmet vermektedir. Bunun yanında, tıp branşlarında uzman hekimleri ile tam zamanlı poliklinik hizmeti veren Kent Bayraklı; özellikle bilgi ve iletişim altyapısı ile Çiğli’deki hastane ve Alsancak Tıp Merkezine sanal ortamda bağlıdır.

Kent Onkoloji Merkezi

Bununla beraber, Onkoloji Merkezi olan Kent Sağlık Grubu; medikal onkoloji ile kemoterapiler, radyasyon onkolojisi ile ışın tedavileri, nükleer tıp alanında PET CT, radyoizotop tanı ve tedavileri, onkoloji cerrahisine ait tüm hizmetleri vermektedir. Ayrıca, 18 bin metrekarelik kapalı alana sahip Kent Onkoloji Merkezi; ABD’nin kanser alanındaki merkezlerinden biri olan Houston Methodist Hospital ile eğitim ve işbirliği anlaşması imzalamıştır. Bunlara ek olarak, Kent Sağlık Grubu; uzman hekim kadrosu ve sağlık personeli, ileri teknoloji donanıma sahip tanı ve tedavi üniteleri, laboratuvarları, çağdaş mekanları, konforlu hasta odaları, tanı ve tedavi yöntemleri ile tıp teknolojisindeki gelişmeleri yakından takip ederek hastalarına sunmaktadır.

Kent Sağlık Grubu

Doktorları.Tıbbi Bölümleri

Randevu ve Bilgi.E-Posta

Web.Online Randevu.Laboratuvar ve Radyoloji Sonuçları

İletişim

Kent Sağlık Grubu

Kent Hastanesi

Adres: İstasyonaltı Mah. 8229/1 Sokak No: 56 PK: 35630 Çiğli / İzmir

Telefon: 0 232 386 70 70

Faks: 0 232 386 70 71

Kent Alsancak Tıp Merkezi

Adres: Alsancak, Kıbrıs Şehitleri Cad. No: 140 PK: 35220 Konak / İzmir

Telefon: 0 232 488 28 28

Faks: 0 232 465 30 50

Kent Bayraklı Tıp Merkezi

Adres: Mansuroğlu Mah. 286/10 Sok. No: 7 A PK: 35535 Bayraklı / İzmir

Telefon: 0 232 570 49 00

Faks: 0 232 570 49 22

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi

Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi

Adnan Menderes Üniversitesi Hastanesi; Aydın Memleket Hastanesi adı ile 1928 yılında Aydın‘da hizmete girmiştir. Aydın‘da …

Bir cevap yazın