Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Medikal Firmalar / İnterlab Laboratuvar Ürünleri

İnterlab Laboratuvar Ürünleri

İnterlab Laboratuvar Ürünleri, ilk olarak Kutay Laboratuvar Ürünleri olarak 1983 yılında Çankaya, Ankara’da kurulmuştur.

Kutay Laboratuvar Ürünleri, Kutay Şirketler Grubuna bağlı olarak, Faruk Kutay’ın önderliğindeki 5 kişilik kadrosu ile faaliyetlerine başlamıştır. Cihaz sektöründe kısa sürede kendisine itibarlı bir yer edinen şirket, yurtdışı pazarında aktif rol almaya başlaması ile ithalatlarına başlamıştır.

Şirket, 1988 yılında IKA ve Memmert markalarının Türkiye temsilciliklerini alması ile portföyünü genişletmiştir. Gelişen Türkiye’nin şartları ve olanakları ile aldığı kararla 1989 yılında merkezini Ankara’dan İstanbul’a taşımıştır. Daha sonra şirket, ticari ünvanını İnterlab Pazarlama Ltd. Şti. olarak değişmiştir. Daha fazla noktaya ulaşmak amacıyla ilk şubesini 1992 yılında Ankara’da, 1993 yılında İstanbul şubesini açmıştır. Şirket, aynı zamanda 1994 yılında aldığı bir karar ile laboratuvar sarf malzemeleri pazarına giriş yapmıştır. İnterlab Pazarlama, artan iş hacmi ve ürün gamı doğrultusunda, 1996 yılında İstanbul Hadımköy’de 7.800 metrekare kapalı alana sahip yönetim, depolama, lojistik, merkezi satış ve diğer hizmetlerini yürüttüğü modern tesislerine taşınmasının yanı sıra cam laboratuvar ürünleri fabrikası ile birlikte İzmir’de üçüncü şubesini açmıştır.

İnterlab, 1997 yılında kendi markası olan Isolab’ı kurmasının ardından Adana ve Eskişehir şubelerini açmıştır. Sonrasında 1998 yılında plastik üretimi ile 1999 yılında ilk kez ihracat satışıyla uluslararası alanda satış yapan bir şirket haline gelmiştir. İnterlab, 2003 yılında önce Uzakdoğu pazarı, 2008 yılında steril alanı oluşturmuştur. Bunun yanı sıra 2009 yılında ilk metal üretimi ile Kıraç’ta yeni deposunu açmıştır. Firma, 2014 yılında 12.700 metrekare kapalı alana sahip diğer merkez lojistik binasını hizmete açılmıştır. İNTERLAB, 2017 yılında ISOLAB Türkiye Online Satış sitesinde satışlara başlamıştır. Son olarak, 2018 yılında ISOLAB Chemicals ürünlerinin satışına başlamıştır.

İnterlab Laboratuvar Ürünleri

Hizmetleri

Dolayısıyla yenilikçi yaklaşımı ve girişimci vizyonuyla çalışmalarına devam eden İnterlab; üniversiteler, sağlık kuruluşları, laboratuvarlardaki günlük işler ile araştırma ve çeşitli sektörlerdeki uygulamalar için müşterilerine en son ürün ve çözümleri sunmaktadır. Türkiye’de analitik ve “life science” kimyasallarına ek olarak tüm laboratuvar sarf malzemeleri pazarında başarısı ile müşterilerine hizmet vermektedir. Özellikle tecrübesi ve kapsamlı bilgi birikimi ile zenginleştiren İnterlab; şubeleri, özel iştirakleri ve sektördeki satış ve pazarlama ekibini oluşturan 200 kişilik uzman personeliyle lider firma olarak konumlanmıştır.

Ürün ve Çözümleri

  • Kimyasal Ürünler
  • Laboratuvar Ürünleri
  • Online Satış
  • Su Analizi
İletişim
Adres:
Ömerli Mah. İstanbul Cad. No: 189 Hadımköy – Arnavutköy, İstanbul
Telefon: +90 212 798 21 68
Faks: +90 212 798 21 59
Başeditör: info@interlab.com.tr
Web: www.interlab.com.tr

 

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Medbar Tıbbi Malzemeler

Medbar Tıbbi Malzemeler

Medbar Tıbbi Malzemeler, Ümit Ömer Baran tarafından tek kullanımlık sarf malzemeler üretmek amacıyla 2006  yılında …