Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Hastaneler / Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi; Göztepe SSK Hastanesi adı ile 04 Haziran 1972 tarihinde Göztepe, İstanbul‘da hizmet vermeye başlamıştır.

Hastane, 162 bin m2’lik alanda 9 katlı bir ana blok ve 5 yan blok üzerinde; asistan, ebe kadın personel lojmanları, intaniye ve çocuk yuvaları bulunmaktadır. Hastanenin açılışını, başta dönemin Çalışma Bakanı Ali Rıza Uzuner, Sağlık Bakanı Kemal Demir ve bunun yanında SSK Genel Müdürü Cihat Övül 1972 yılında törenle hizmete açmıştır.

Göztepe SSK Hastanesi‘nin kurucu başhekimi Dr. Hikmet Aydemir, müdürü Vahap Demirel ile birlikte faaliyete başladığı 100’ü doktor başta olmak üzere 400 Personeli ile hizmet vermeye başlamıştır. Göztepe SSK; 660 yatak, 10 ameliyathane tıbbın gerektirdiği tüm modern cihazlar ile 60 milyon liraya mal edilmiştir.

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Hastane, 11 Mart 1977 tarihinde 6 katlı Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniği ve buna ek olarak Haziran 1977 tarihinde 6 katlı Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğini hizmete açarak müstakil binalarında hizmet vermeye başlamışlardır. Göztepe SSK Hastanesi; 1982 yılında Eğitim Hastanesi statüsüne geçmesinin ardından 1992 yılında Görüntüleme Merkezi hizmete girmiştir. Göztepe Devlet Hastanesi; 1997 yılında 8 bloktan oluşan Merdivenköy Özel Tıp Poliklinikleri hizmete açılmıştır. Göztepe Araştırma Hastanesi, 1998 yılının sonunda 9 katlı yeni binasında 75. Yıl Böbrek Nakli ve Hemodiyaliz Merkezi inşa ederek hizmete açmıştır.

İstanbul Medeniyet Üniversitesi  Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Bununla birlikte, 06 Ocak 2005 tarihinde “Bazı Kamu Kurum ve Kuruluşlarına Ait Sağlık Birimlerinin Sağlık Bakanlığı’na Devredilmesine Dair Kanun” ile; Göztepe Eğitim Araştırma Hastanesi, 18 Şubat 2005 tarihinde T.C. Sağlık Bakanlığı‘na devredilmiştir. Hastane, 18 Şubat 2011 tarihinde “Sağlık Bakanlığı’na Bağlı Sağlık Tesisleri ve Üniversitelere Ait İlgili Birimlerin Birlikte Kullanımı ve İşbirliği Usül ve Esasları Hakkında Yönetmeliği” uyarınca 25 Mayıs 2011 tarihinde İstanbul Valiliği ve İstanbul Medeniyet Üniversitesi arasında ortak kullanım ve işbirliği protokolü imzalanması ile hizmet kalite ve çeşitliliğinde artış sağlanması hedeflenmiştir.

Göztepe Eğitim Araştırma, tıp biliminin ve teknolojisinin uygulandığı sağlık hizmetleri başta olmak üzere; gelişmeleri izleyen, deneyimli, bilgili ve Türkiye gerçeklerini bilen eğitim kadrosu ile hastaların gereksinimlerine cevap vermektedir. Ayrıca Hastane, uzman hekim ve sağlık teknisyeni yetiştirmek amacıyla hizmetlerini en iyiye doğru götürmektedir.

İstanbul Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi

Anadolu Yakasının önemli sağlık merkezlerinden biri olan İstanbul Medeniyet Üniversitesi Göztepe EAH; özellikle İstanbul İl Özel İdaresi İstanbul Proje Koordinasyon Birimi tarafından yapılan yeni binasında hizmete girmiştir. Hastane, ayrıca yenilenme projesi kapsamında; yılda 1,5 milyon ayakta hasta ve buna ek olarak 50 bin yatılı hastaya İstanbul Göztepe Prof. Dr. Süleyman Yalçın Şehir Hastanesi adı ile sağlık hizmeti vermek amacıyla hizmetlerine devam etmektedir.

Bölümleri

Cerrahi Tıp Bilimleri.Dahili Tıp Bilimleri.Temel Tıp Bilimleri

Çocuk Yan Dal Branşları.Özellikli Sağlık Hizmetleri

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Randevu

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nden RANDEVU alabilmek için 182 numaralı telefonu arayabilir, aynı zamanda randevuyu MHRS www.hastanerandevu.com adlı web adresinden bağlanmak için TIKLAYINIZ.

A L O 182.Online Randevu.T E L E F O N

Doktorları.Laboratuvar Sonuçları

İletişim

Adres: Fahrettin Kerim Gökay Cad. PK: 34730 Göztepe, Kadıköy / İstanbul

Telefon: 0 216 606 52 00

Faks: 0 216 606 52 10

E-Posta: goztepeah@saglik.gov.tr

Web: goztepeah.saglik.gov.tr/

Göztepe Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ulaşım

Öğren

 

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi

İlhan Varank Eğitim ve Araştırma Hastanesi; 1 Şubat 2018 tarihinde Sancaktepe, İstanbul’da hizmet vermeye başlamıştır. …

Bir cevap yazın