Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Ulusal Endoskopik-Laparoskopik Cerrahi Derneği

Ulusal Endoskopik-Laparoskopik Cerrahi Derneği

Ulusal Endoskopik-Laparoskopik Cerrahi DerneğiELCD; Endoskopik Laparoskopik ve Minimal İnvaziv Cerrahi‘nin tanınması, yaygınlaşması ve gelişmesine katkı sağlamak amacıyla 1992 yılında İstanbul‘da kurulmuştur.

Ulusal Endoskopik-Laparoskopik Cerrahi Derneği, klasik cerrahiye ek olarak doğmuş olan; Videoskopik olarak da bilinen EndoskopikLaparoskopik ve Minimal İnvaziv Cerrahi‘nin Türkiye’deki gelişmine katkı sağlamaktadır. Çağdaş cerrahiye gönül veren cerrahların ortak bir platformda buluşturmak, eğitimlerine katkıda bulunmak ve bununla birlikte yeni cerrahi girişimlerden tüm toplumun en iyi şekilde faydalanması ile toplum sağlığına ve Türk Tıbbının gelişmesine vesile olmak amacıyla çalışmalar yapmaktadır.

Özellikle Türkiye’de videoskopik cerrahi konusunda kurulan ilk ve tek dernek olan ELCD; genel cerrahlar, jinekologlar, ürologlar, çocuk cerrahları, göğüs cerrahları dernek bünyesinde eğitim ve etkinliklerle çalışmalar yapmaktadır.

Eğitim Çalışmalar, Etkinlikler ve Kongreler

Ulusal Endoskopik-Laparoskopik Cerrahi Derneği kuruluş amacına uygun olarak; başta eğitim olmak üzere birçok etkinlik ve aktiviteler planlayarak uygulamaya koymuştur. ELCD bünyesinde eğitim aktiviteleri EndoskopikLaparoskopikTorakoskopi Cerrahi Eğitim Kursları ile “İstanbul Üniversitesi – ELCD Sertifikaları“; Üniversiteler ile işbirliği içerisinde, aynı zamanda EAES tarafından tavsiye edilen kurslar arasında periyodik olarak yürütülmektedir.

Türkiye’de cerrahlar ve medikal sektörün ilgili kesimi tarafından Videoskopik Cerrahi konusunun en kapsamlı toplantıları olarak tanımlanan kongrelerde; bilimsel ve eğitimsel yenilikler lanse edilmekte ve bununla birlikte “canlı ameliyat bağlantılı oturumlar” ile “modifiye canlı yayınlarELCD kongreleri 1993 yılında itibaren iki senede bir gerçekleşmektedir.

ELCD, özellikle kuruluşundan itibaren İstanbul Üniversitesi Sürekli ve Uzaktan Tıp Eğitim Merkezi ile işbirliği içerisinde; kurs ve benzeri eğitim faaliyetlerinde fiziki alanlar ile elektrik, elektronik ve optik araçlarını sorunsuz kullanma ve bununla birlikte İstanbul Tıp Fakültesi olanaklarından doğrudan yararlanmaktadır.

Ayrıca ELCD, kuruluşundan itibaren başta cerrahlara hizmet vermek olmak üzere; yurt içi ve yurt dışında benzer dernek ve bilimsel kuruluşlar ile aktif ilişkilerde işbirliği yapmaktadır.

İletişim

Adres: Topkapı Mah. Şehit A. Başaran Sok. Eroğlu Apt. No: 9/1 PK: 34093 Fatih / İstanbul

Telefon: 0 212 534 16 05

E-Posta: info@elcd.org

Web: www.elcd.org/tr/

Harita

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Tıp Bilişimi Derneği

Tıp Bilişimi Derneği

Tıp Bilişimi Derneği; tıp ve sağlık bilişimi ilgili çalışmalar yapmak amacıyla bir grup hekim tarafından …

Bir cevap yazın