Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Türk Ameliyathane ve Cerrahi Hemşireliği Kongresi

Türk Ameliyathane ve Cerrahi Hemşireliği Kongresi

Türk Ameliyathane ve Cerrahi Hemşireliği Kongresi; ilk kez 26 – 27 Eylül 1996 tarihlerinde I. Ulusal Ameliyathane Hemşireliği Sempozyumu ile İzmir’de gerçekleşmiştir.

Türkiye’de ilk önce ameliyathane hemşireliği sempozyumu olarak 1996 yılında Ege Üniversitesi Hemşirelik Yüksekokulu Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Anabilim Dalı tarafından düzenlenmiştir. Cerrahi ve ameliyathane hemşirelerinin bilimsel gelişimi için faaliyet gösteren Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği’nin geleneksel olarak iki yılda bir düzenlediği Kongre; genel ve bildirilerinin incelenmesi amacıyla ameliyathane hemşireliği alanında bilginin paylaşılması, etkileşimiyle katkılar sağlanması planlanmaktadır.

Özellikle kongreye bilimsel faaliyetleri ile destek sağlayan; Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği, Ege Üniversitesi Hemşirelik YüksekokuluFakültesi, Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Anabilim Dalı kongrelerde konuşma ve bildirileri ile ayrıca katkı sağlamaktadır. Bununla birlikte, kongrelerin yapılmasına destek olan; endüstri temsilcileri, kongre organizasyon firmaları ile dinleyici olarak katılan hemşireler yer almaktadır.

Aynı zamanda kongrenin hemen öncesinde özel konulara yönelik bilgi güncelleme oturumları yapılmakta olup; oturumlarda alanında uzman konuşmacılar tarafından güncel bilgilerin aktarılması, uygulama alanları ile ilgili sorunlar ve ek olarak çözüm önerileri tartışılmaktadır. Genellikle kongre süresince; ulusal ve uluslararası paneller, konferanslar ile en önemlisi karşıt toplantılar ve sözel bildiri oturumları gerçekleştirilmektedir. Bunun dışında, kongrede bilimsel kurul tarafında sözel ve poster bildiriler kabul edilmektedir.

Bunlara ek olarak, kongre bilimsel programında yer alan; bilgi güncelleme oturumları, konferanslar, paneller, karşıt görüş toplantıları ile cerrahi bakım alanındaki son gelişmeler sunulmaktadır. Multidisipliner ekip anlayışıyla gerçekleşen hazırlıklarla akademisyenler ve alanda çalışan hemşirelere hitap edecek bilimsel program sunulmaktadır.

Dolayısıyla, önceki kongrelerdeki sunumların kalıcı olması açısından bildiri kitabı hazırlanmakta olup; böylelikle, kitabın kongre katılımcıları ve tüm hemşirelere yararlı olması ve kongrenin amaçlarının gerçekleşmesine katkı sağlamaktadır. Özellikle kitabın basımında, TÜBİTAK Bilim İnsanı Destekleme Daire Başkanlığı, Yurtiçi Bilimsel Etkinlikleri Destekleme Programı destek sağlamaktadır.

Türk Ameliyathane ve Cerrahi Hemşireliği Kongresi

Türk Ameliyathane ve Cerrahi Hemşireliği Kongreleri

4. Uluslararası & 12. Ulusal Türk Ameliyathane ve Cerrahi Hemşireliği Kongresi; 13-16 Ocak 2022 tarihleri arasında Antalya ASKA Lara Resort Otel‘de gerçekleştirilecektir.

Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Derneği tarafından düzenlenen Kongre; “Değişimin Ötesinde Cerrahi Hemşireliği” sloganıyla bilimsel doygunluğun yanı sıra eğlenceli ve doyurucu sosyal program hazırlanmıştır. Kongrede, pandemi döneminde değişen bilgi ve alışkanlıklar ışığında cerrahi süreçte edinilen deneyimler paylaşılacaktır.

Bilimsel Program .Kayıt ve Konaklama.İletişim

Diğer Kongreler

Diğer Kongreler

 • III. Uluslararası XI. Ulusal Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireleri Kongresi, 3-6 Ekim 2019 tarihleri arasında Çeşme Ilıca Otel Kongre Merkezi İzmir’de gerçekleşmiştir.
 • II. Uluslararası X. Ulusal Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği Kongresi, 2-5 Kasım 2017 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşmiştir.
 • IX. Ulusal Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği Kongresi, 12-15 Kasım 2015 tarihleri arasında Dalaman, Muğla’da gerçekleşmiştir.
 • VIII. Ulusal Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği Kongresi, 21-24 Kasım 2013 tarihleri arasında Kuşadası, Aydın’da gerçekleşmiştir.
 • VII. Ulusal Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireligi Kongresi, 5-8 Mayıs 2011 tarihleri arasında Çeşme, İzmir’de gerçekleşmiştir.
 • VI. Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemsireliği Kongresi, 3-6 Mayıs 2009 tarihleri arasında Kuşadası, Aydın’da gerçekleşmiştir.
 • V. Türk Cerrahı ve Ameliyathane Hemşireliği Kongresi, 04-08 Eylül 2007 tarihleri arasında Gaziantep’de gerçekleşmiştir.
 • IV. Ulusal Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği Kongresi, 22-26 Ekim 2003 tarihleri arasında Kuşadası, Aydın’da gerçekleşmiştir.
 • III. Ulusal – I. Uluslararası Ameliyathane Hemşireliği Kongresi, 25-27 Ekim 2001 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleşmiştir.
 • II. Ulusal Ameliyathane Hemşireliği Sempozyumu, 16-17 Eylül 1999 tarihlerinde İzmir’de gerçekleşmiştir.
 • I. Ulusal Ameliyathane Hemşireliği Sempozyumu, 26-27 Eylül 1996 tarihlerinde İzmir’de gerçekleşmiştir.

Türk Ameliyathane ve Cerrahi Hemşireliği Kongresi

Türk Ameliyathane ve Cerrahi Hemşireliği Kongresi

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Ulusal Güney Aile Hekimliği Kongresi

Ulusal Güney Aile Hekimliği Kongresi

Ulusal Güney Aile Hekimliği Kongresi; Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu tarafından ilk olarak 2020 yılında Kıbrıs’ta …

Bir cevap yazın