Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uzman Hekimleri Derneği

Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uzman Hekimleri Derneği

Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uzman Hekimleri Derneğihemud, Society of Histologist and EmbryologistSOHE; Histoloji ve Embriyoloji topluluğunun Sağlık Bakanlığı ve Yüksek Öğrenim Kurumları ile iletişimini güçlendirmek amacıyla 08 Şubat 2013 tarihinde Üsküdar, İstanbul’da kurulmuştur.

Hemud, tıbbi histoloji ve embriyoloji uzman hekimlerinin faaliyetlerinin; yetiştirilmesi, etkinleştirilmesi, geliştirilmesini sağlamak, çalışmalar yapan kişi ve kuruluşlara destek vermektedir.

Ulusal ve uluslararası uzmanlık dalı olan Histoloji ve Embriyoloji dalında yetişen, çalışan ve araştırma yapan; Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uzman Hekimleri, Histologlar, Embriyologlar ya da Tıpta Uzmanlık Öğrencilerini bir araya getirerek aralarında mesleki iş birliği, yardımlaşma ve dayanışma ortamını sağlamaktadır. Hemud, çeşitli bilimsel ve mesleki toplantılar düzenlemek veya toplantılara yardımda bulunarak gelişmeleri üyeleriyle paylaşıp; bilim dünyasına aktarma, mesleki yenilikleri meslektaşlarına iletme, kamuoyunu doğru bilgilendirmek amacıyla bildiri ve yayınlar yapmaktadır.

Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uzman Hekimleri Derneği

Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uzman Hekimleri Derneği; histoloji ve embriyoloji alanında çalışanlar ile başarı gösterenleri teşvik amacıyla yarışma ve sınavlar organize etmektedir. Ayrıca sertifika, madalya, burs ve ikramiyeler vermek, üreme tıbbı ve onarıcı tıbbın uygulamalarıyla ilişkili; yasa, tüzük, yönetmelik gibi düzenleyici işlemlerin hazırlanmasına müdahil olmaktadır.

Ayrıca Tıbbi Histoloji ve Embriyoloji Uzman Hekimleri Derneği; mevzuatın aksayan yönlerini yasal yollardan dile getirme, mesleki hakların kazanımı ve korunmasına yönelik çalışmalarda bulunmaktadır. Aynı zamanda histoloji ve embriyoloji konularında aksayan yönleri; kamuya, yasa koyucu ve düzenleyici idareye ileterek gerekli düzenlemelerin yapılmasını sağlamaktadır. Bununla birlikte mesleki kariyer ve onuru korumak, etik ilkeleri belirleme, kurallarının uygulanmasını izleme ve gerekli girişimlerde bulunmak üzere; kamu kurum ve kuruluşlar, sivil toplum örgütleriyle iş birliği yapmak amacıyla faaliyetlerine devam etmektedir.

Hemud, özellikle Sağlık Bakanlığı içindeki hekimlerin yaşadığı sorunları meslek grubuyla yola çıkarak; sorunların çözümlerinde ve güncel teknolojiyle uyumda yasal bir zemin hazırlanmasına kolaylık sağlamaktadır.

İletişim

Adres: Sultantepe Mah. Selman Ağa 1. Çesme Çıkmazı No: 1 Daire: 3 PK: 34674 Üsküdar / İstanbul

Telefon

E-Posta: info@hemud.org

Web: www.hemud.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Türk Neonatoloji Derneği

Türk Neonatoloji Derneği

Türk Neonatoloji Derneği; yenidoğan bebek döneminde hastalıkların teşhis ve tedavilerin uygulanması amacıyla 12 Aralık 1989 …

Bir cevap yazın