Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Doktorlar / Prof. Dr. Nail Harzem Özger

Prof. Dr. Nail Harzem Özger

Prof.Dr.Nail Harzem Özger; 7 Ocak 1955 tarihinde Trabzon’da doğmuştur. Ortopedik Onkoloji, Ortopedi ve Travmatoloji Profesörüdür. –

Babası Subay, annesi öğretmen ailenin ilk çocuğu olan Harzem Özger; ilköğrenimini Isparta’nın Eğirdir ilçesi ve Kırklareli, Demirköy Merkez İlkokulu’nda tamamlamıştır. Harzem Özger, 1967 yılında İstanbul Erkek Lisesi sınavlarını kazanmasının ardından 7 yıl yatılı olarak orta ve lise öğrenimi eğitimini tamamlamıştır. Nail Harzem Özger, 1973 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi‘nde tıp öğrenimine başlamıştır. Tıp öğrenimi sırasında İsviçre’de stajlar yapan Harzem Özger; 1979 yılında İstanbul Tıp Fakültesi‘nden mezun olarak tıp doktoru ünvanını kazanmıştır. Dr. Özger, 1980-1984 yılları arasında İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı‘nda uzmanlık eğitimini tamamlamıştır. Dr. Nail Harzem, ihtisası sırasında Almanya, Fransa ve Amerika’nın önemli kliniklerinde Ortopedi ve Travmatoloji’nin özellikle kalça ve diz artroplastisi konusunda çalışmalar yapmıştır.

Dr. Harzem Özger, uzmanlığını alması ile ilk olarak Haydarpaşa Askeri Hastanesi’nde askerlik görevini sonrasında Taksim İlkyardım Hastanesi’nde zorunlu hizmet görevlerini yapmıştır. Dr. Nail Harzem Özger; 1988 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda önce uzman olarak göreve başlamıştır. Ayrıca uzmanlığı sırasında Viyana Üniversitesi Tıp Fakültesi‘nde Profesör Rainer Kotz‘ın kliniğinde özellikle kas ve iskelet sistemi tümörleri konusunda çalışarak eğitim almıştır.

Prof. Dr. Nail Harzem Özger

Ortopedik Onkoloji

Uzmanlığı sonrasında 2 Ekim 1990 tarihinde doçent olması ile ortopedik onkoloji alanında çalışmalara başlayan Dr. Özger; dünyanın çeşitli bölgelerinde, ek olarak önemli ortopedik onkoloji merkezlerinde klinik çalışmalar yapmıştır. Aynı zamanda ortopedik onkoloji alanında ulusal ve uluslararası toplantılara düzenli ve aktif olarak katılan Doçent Harzem Özger; 1996 yılında İstanbul Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı’nda profesör unvanı kazanmıştır.

Bununla birlikte toplantılar, kurslar, konuşmalar, fellow eğitim programları, yayınlar, sözlü ve yazılı paylaşımlarda bulunan Profesör Özger; 2016 yılında İstanbul Tıp Fakültesi‘ndeki görevinden ayrılması sonrasında çalışmalarına kendi özel biriminde devam etmektedir.

Son olarak Ortopedik Onkoloji konusundaki bilgi ve deneyimlerini aktarmaya devam eden Prof.Dr.Nail Harzem Özger; böylelikle hastalarının tedavisi, çalışma ve eğitim programlarını yoğun şekilde sürdürmektedir. Ayrıca evli ve iki erkek çocuk babası olan Prof. Özger; üstelik çok iyi seviyede Almanca ve iyi seviyede İngilizce bilmektedir.

Bilimsel Üyelikler

İletişim

Adres: Teşvikiye, Hakkı Yeten Cad. Fulya Terrace No: 11 K: 10, Fulya Sok. D: 51 PK: 34365 Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 291 04 86 87

Faks: 0 212 291 04 88

E-Posta: info@ortopedikonkoloji.org

Web: www.ortopedikonkoloji.org

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Prof. Dr. Mete Düren

Prof. Dr. Mete Düren

Prof.Dr.Mete Düren; 1963 yılında İstanbul‘da doğmuştur. Genel Cerrahi Uzmanı ve buna ek olarak Endokrin Uzmanı, …

Bir cevap yazın