Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması

Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması

Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması; Türk Ortopedi ve Travmatoloji Derneği – TOTDER tarafından ilk olarak 4 – 7 Mayıs 2011 tarihinde gerçekleştirilmiştir.

Ortopedi ve Travmatoloji alanının iki büyük üstadı olan Ord. Prof. Dr. Akif Şakir Şakar ve Prof. Dr. Derviş Manizade anısına yapılan toplantıların birleştirilmesi ile ortaya çıkan İstanbul Buluşması toplantısı; bu iki önemli hocayı hatırlamak ve tanıtmak amacıyla yapılmaktadır. Toplantıların hedefi bilimsel çıtayı yukarı taşıma ve geniş bir kitle ile buluşma ve bununla birlikte Uluslararası İstanbul Buluşması olarak yapılması hedeflenmektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji alanına yakışan, eğitim ve bilimsel yanı ağırlıklı fakat sosyal yönü de İstanbul‘a yakışan toplantı organize edilmesi amaçlanmaktadır. Üniversite ve Eğitim Hastaneleri, Ortopedi Uzmanları, Ortopedi asistanları ile birlikte; genel istekleri öğrenmek için düzenlenen geniş katılımlı toplantıların formatı “Tartışmalı OturumlarVaka TartışmalarıGüncel Tedaviler” olarak belirlenmektedir.

Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması

Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması; özellikle tartışmalı konular, yenilikler ve tekniklerin ele alındığı yurt içi ve yurt dışından konularında uzman eğiticilerin bilgi ve tecrübeleri paylaşılmaktadır. Türk Ortopedi ve Travmatoloji alanında davetli konuşmalara ek olarak; toplantılarda güncel, tartışmalı konular ile yenilikleri güçlendirmek, ustalaşmış olanların deneyimlerini paylaşacakları ortamlar hazırlanmaktır.

Türk ve İstanbul ortopedisinin bir araya geldiği, program oluşturulurken, branş dernekleri ile iş birliği içinde; bilimsel programlar, tartışmalı oturumlar, konferanslar, vaka tartışmaları, sosyal programlar ile aynı zamanda oturumlarda sunulmak üzere poster ve sözel bildiriler kabul edilmektedir. Etkinliklerin toplam süresi 2663 dakika olmasının yanında en iyi sözlü bildiri ve posterler ödüllendirilmektedir. Aynı zamanda önemli konularda sempozyum ve workshop programları ile zenginleştirilmektedir.

Türkiye’de bilimsel seviye açısından önde gelen toplantılarından biri olan Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması; hedef kitlesi olan genç uzman – asistanlara katkıda bulunması ile mesleki vizyon ve misyonlarını geliştirmektedir. Özellikle Marmara Bölgesi ve Türkiye genelinde katılımcılar ile; bunun yanında yurt dışından alanlarında söz sahibi olan davetli konuşmacıların olduğu toplantılar gerçekleşmektedir. Ayrıca kullanıcılarına ürünlerini tanıtma fırsatı verilen toplantılarda, yerli ve yabancı firmalar ürünlerini sergi ve stand alanlarının tanıtmaktadır.

Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşması 2021

Türk ortopedi ve travmatolojisinin gelenekselleşen toplantılarından biri olan İstanbul Buluşması; tüm dünyayı etkisi altına alan ve hayatı etkilen Covid-19 pandemisi nedeniyle 23 – 24 Nisan tarihlerinde çevrimiçi olarak gerçekleştirilecektir.

Ortopedi ve Travmatoloji İstanbul Buluşmaları
İletişim

Organizasyon Sekretaryası

Figür Kongre Organizasyonları

Adres: 19 Mayıs Mah. 19 Mayıs Cad. Nova Baran Center No: 4 PK: 34360 Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 381 46 00

Faks: 0 212 258 60 78

E-Posta: istanbulbulusmasi@figur.net

Web: www.2020istanbulbulusmasi.orgwww.figur.net

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

MEDCON - Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi

Medcon

Medcon – Sağlık, Bilim ve Teknoloji Zirvesi; IEEE Ankara Üniversitesi Öğrenci Kolları Şubesi – IEEE …

Bir cevap yazın