Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Kayseri Çocuk Sağlığı Derneği

Kayseri Çocuk Sağlığı Derneği

Kayseri Çocuk Sağlığı Derneği, Türkiye’de Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları bilim dalının gelişimine yardımcı olmak amacıyla 1995 yılında Kayseri’de kurulmuştur.

Dernek, Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları alanında evrensel bilim düzeyini yakalamak, gelişmeleri Türkiye’deki çocuklarının yararına sunmaktadır. Özellikle Kayseri ilinde Çocuk Hastanesi yapılmasının yanı sıra yurt içinde ve yurt dışında aynı amaca yönelik faaliyet gösteren kuruluşlarla işbirliği sağlamaya çalışmaktadır.

Dernek, çocukluk çağı hastalıklarının tetkik ve tedavilerinin modern metodlarla yapabilmesine imkan hazırlamak amacıyla alet ve ekipman temin etmektedir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları dalıyla uğraşan elemanların bilgi ve becerilerini artıran Çocuk Sağlığı Derneği; halkı aydınlatmak için başta Erciyes Pediatri Akademisi Kış Kongresi başta olmak üzere kongre, konferans, seminer, panel ve kurslar düzenlemektedir. Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları konusunda ilmi araştırma ve çalışmaları teşvik eden Dernek; Türk ve yabancı tıp otoritelerinden faydalanma imkanlarını hazırlamaktadır.

Ayrıca Dernek, herhangi bir sosyal güvencesi olmayan sosyo-ekonomik düzeyi yetersiz çocuklara maddi, manevi destek sağlamak, tetkik ve tedavilerine yardımcı olmaktadır. Çocuk Sağlığı Derneği, yurt içi ve yurt dışında dernek amaçlarına uygun eğitim gören ve/veya sempozyum, kongre ve benzeri toplantılara katılan bilim insanlarına destek olmaktadır. Aynı zamanda çocuk sağlığı konusunda faaliyet gösteren gönüllü kişi ve kuruluşlara yardımcı olan Dernek, karşılaştıkları zorlukları çözmek ve resmi olarak karşılanamayan masraflarını karşılamaktadır.

Kayseri Çocuk Sağlığı Derneği, amacına hizmet etmek için gerekli gelir kaynaklarını güçlendirici işletmeler açma, sosyal tesisler kurma, ünite ve birimler kurabilmektedir. Bunlara ek olarak, derneğin amaçları doğrultusunda kullanılmak üzere, gelir teminine yönelik toplantı, kermes, yemek, konser vs tertip etmektir.

Kayseri Çocuk Sağlığı Derneği

Kayseri Tabip Odası

Adres: Mimarsinan Nuh Nacibey Cad. Geriatri Merkezi PK: 38020 Kocasinan / Kayseri

Telefon: 0 352 207 66 66

E-Posta: kaysericocuk@gmail.com

Web: kaysericocuk.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Kontinans Derneği

Kontinans Derneği

Kontinans Derneği, işlevsel üroloji ve kadın ürolojisi’ni Türkiye’de geliştirmek amacıyla 2003 yılında Ankara’da kurulmuştur. Dernek …

Bir cevap yazın