Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / İbrahim Çeçen Üniversitesi Tıp Fakültesi

İbrahim Çeçen Üniversitesi Tıp Fakültesi

İbrahim Çeçen Üniversitesi Tıp Fakültesi; Bakanlar Kurulu kararı ile tıp eğitimi vermek amacıyla 25 Mayıs 2018 tarihinde Ağrı’da kurulmuştur.

Tıp Fakültesinde, önce modern eğitim araçlarıyla donatılan derslikleri ve çağdaş araştırma laboratuvarları eğitim öğretim vermektedir. Fakülte, Sağlık Bakanlığı ile 2020 yılında ortak kullanıma başladığı Ağrı Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi‘nde geleceğin başarılı ve üretken hekimlerini yetiştirmek amacıyla tıp eğitimine hizmet etmektedir.

Tıp eğitimi vermek amacıyla Türkiye’nin sağlık düzeyini yükseltecek etik kurallara bağlı nitelikli başarılı hekimler yetiştiren İbrahim Çeçen Tıp Fakültesi; özellikle evrensel düzeyde geleceğin akademisyenlerini yetişmeye olanak sağlamaktır. Ayrıca Fakülte amacı doğrultusunda, ilk hedefi; ilk önce çağdaş, üretken, başarılı hekimleri Türkiye’ye kazandırmayı hedeflemektedir.

Bununla birlikte önceliği, tıp alanında son teknolojik gelişmeleri kullanan İbrahim Çeçen Üniversitesi Tıp Fakültesi; “her an düşünen, her an üreten” ilkesini benimseyen, dolayısıyla modern bir eğitim ve öğretim programı oluşturmaktadır.

Böylelikle, toplumun gereksinimlerine göre yenilikçi, rekabetçi, güncel, yüksek standartta eğitim ve sağlık hizmeti veren Tıp Fakültesi; iyi hekim ve iyi insan yetiştirmek sağlığın geliştirilmesi ve korunmasına yönelik araştırmalar yapmaktadır. Böylece amacı doğrultusunda, gelişen sağlık ve eğitim teknolojilerini kullanmayı kendine misyon edinmiştir.

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi Tıp Fakültesi; sağlığın geliştirilmesi için çalışan genç doktor adaylarının yetiştiği ve eğitim, araştırma ve hasta hizmetleri ile ulusal ve uluslararası alanda tanınan kendi bölgesinde sağlık konusunda tercih edilen öncü bir birim olmayı kendine vizyon edinmiştir.

İbrahim Çeçen Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ana Bilim Dalları

  • Biyokimya Anabilim Dalı
  • Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı
  • Genel Cerrahi Ana Bilim Dalı
  • Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı
  • Göz Hastalıkları Ana Bilim Dalı
  • Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı
  • Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı
  • Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı
  • Üroloji Anabilim Dalı

İbrahim Çeçen Tıp Fakültesi Sıralama

İletişim

Adres: Erzurum Yolu 4. Km PK: 04010 Çukurçayır / Ağrı

Telefon: 0 472 215 98 630 472 215 52 200 472 216 20 08

Faks: 0 472 215 11 82

E-Posta: rektorluk@agri.edu.tr

Web: www.agri.edu.tr/ibrahim-cecen-tip-fakultesi

Ulaşım

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi

Biruni Üniversitesi Tıp Fakültesi; Dünya Eğitim Vakfı tarafından 2014 yılında Topkapı – Zeytinburnu, İstanbul’da kurulmuştur. …

Bir yanıt yazın