Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Genel Sağlık / Ataşehir Görüntüleme Merkezi

Ataşehir Görüntüleme Merkezi

Ataşehir Görüntüleme Merkezi; tıbbi görüntüleme hizmeti vermek amacıyla 3 Temmuz 2006 tarihinde Ataşehir, İstanbul’da kurulmuştur.

Açık Emar Görüntüleme konseptini Türkiye’ye ilk önce 1998 yılının başında tanıtan ve her sene yeni cihaz yatırımlarıyla geliştiren Ataşehir Açık Emar Görüntüleme Merkezi; daha sonra manyetik rezonans görüntülemenin “AÇIK” rahatlığını İstanbul’un Anadolu yakasına taşımıştır. Böylelikle Dr. Ozan Tanyü, Dr. Özlem Mutlu Çetin, Dr. Mustafa Menteş ve Dr. Hasan Çetin kurucu üyeliğinde kurulan Açık Emar Görüntüleme Merkezi Ataşehir; sağlık alanı olarak şekillenen hastaneler bölgesinde, etrafı bahçe ile çevrili merkezinde hizmet vermeye devam etmektedir.

Açık sistem manyetik rezonans sistemi ve buna ek olarak, son teknolojiye sahip kapalı sistemleri aratmayacak HD görüntü kalitesi ile çeşitliliği sunmaktadır. Açık Emar Ataşehir’de Manyetik Rezonans Görüntüleme Cihazının yanı sıra çekimin yapıldığı odanın açık olması, kapalı yer korkusu olan hastalarına avantaj sağlamaktadır. Bununla beraber yüksek tavanlı, geniş ve ferah MR çekim odasına gün ışığını taşıyan Görüntüleme Merkezi; özellikle dış mekanı çekim sırasında takip edebilecek şekilde Açık Emar konseptine yeni bir tanım getirmiştir.

Merkezde ultra çok kesitli Bilgisayarlı Tomografi Cihazı ile Koroner BT Anjiyografi, Sanal Kolonografi gibi sofistike işlemler başta olmak üzere tüm Tomografi incelemelerini yapmaktadır. Aynı zamanda Dijital Renkli Doppler Ultrason, FDA onaylı Kompüterize Radyografi ile Dijitalize Mammografi ve Röntgen sistemleri bulunmaktadır. Dijital görüntüler gelişmiş iş istasyonları ile filme gerek duyulmadan ayrıntılı olarak incelenebilmekte ve radyolojik bulguları dijital ortamda saklayabilmektedir.

Ayrıca Merkez, hastalarının isteğine bağlı olarak Amerika ve Avrupa’nın saygın Üniversiteleri ile teleradyoloji hizmeti vermektedir.

Ataşehir Görüntüleme Merkezi

Hizmetleri

  • Ultrason Hizmeti
  • Mamografi Hizmeti
  • Röntgen Hizmeti
  • MR Hizmeti
  • Bilgisayarlı Tomografi Hizmeti
İletişim

Adres: Küçükbakkalköy Mah. Şenlik Sok. No: 2 PK: 34750 Ataşehir / İstanbul

Telefon: 0 216 577 00 71

Faks: 0 216 577 00 59

E-Posta: info@acikemaratasehir.com

Web: www.acikemaratasehir.com

Ulaşım

İETT Hattı

  • 10A, 14ÇK, 14S, 19E, 19EK, 19M, 19S, 19V veya 320A

Tren Hattı

  • Marmaray Ataköy – Pendik
  • Marmaray Halkalı – Gebze

Metro Hattı

  • M4

Dolmuş Minibüs Hattı

  • D-61

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Kronik Hastalıklar ve Yaşlı Sağlığı Daire Başkanlığı

Kronik Hastalıklar ve Yaşlı Sağlığı Daire Başkanlığı

Kronik Hastalıklar ve Yaşlı Sağlığı Daire Başkanlığı; Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü’ne bağlı olarak 25 Ağustos …

Bir cevap yazın