Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
Ana Sayfa / Hastaneler / Ankara Etlik Şehir Hastanesi

Ankara Etlik Şehir Hastanesi

Ankara Etlik Şehir Hastanesi, Türkerler – Astaldi Konsorsiyumu Kamu Özel Ortaklığı modeli ile 28 Eylül 2022 tarihinde Yenimahalle, Ankara’da hizmete açılmıştır.

Özellikle Türkiye’nin 20’nci, Ankara’nın 2’nci şehir hastanesi olan Etlik Şehir Hastanesi, 8 ayrı hastaneden oluşmaktadır. Ankara’nın ilk ve tek hibrit ameliyathanesine sahip olan Etlik Şehir Hastanesinde kapsamlı klinik araştırma merkezi yer almaktadır.

Dolayısıyla toplam alanı 1 milyon 22 bin m2 üzerinde 1 milyon 145 bin kapalı alanı, 4.050 yatak kapasitesi olan Şehir Hastanesi; 1000 poliklinik, 125 ameliyathane, 691 yoğun bakım yatağı, 523 diyaliz makinesi, 3 bin 359 servis yatağı yer almaktadır. Türkiye’nin en büyük kronik yara bakım merkezi, Ankara`nın en kapsamlı klinik araştırma merkezi Etlik Hastanesi; ayrıca ilk ve tek hibrit ameliyathanesi, en büyük hiperbarik oksijen tedavisi merkezi ve en büyük uyku bozukluğu tanı ve tedavi merkezleri yer almaktadır. Bunun yanında kamu hastaneleri içinde tek otizm merkezi ve Cyberknife teknolojisi bulunmaktadır.

Sağlık kompleksi şeklinde planlanan Ankara Etlik Şehir Hastanesi; medikal otel, üniversite ve helikopter pisti ile ek olarak ticari bölgeler bulunmaktadır. Her hastaya 1 oda olarak planlanan Şehir Hastanesi; özellikle içinde tuvalet, banyo, televizyon, buzdolabı, eşya dolabı ile hasta ve yakınlarına rahatlık sağlamaktadır. Ayrıca hastanede elektrik, ısıtma ve soğutma ile birleşik enerji üretim sistemi olan trijenerasyon santrali bulunmaktadır.

Aynı zamanda Sağlık Bakanlığının Ankara Etlik Şehir Hastanesi bünyesinde; Ankara Numune EAH, Ankara EAH, Türkiye Yüksek İhtisas EAH, Ankara Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon EAH, Dr. Sami Ulus Kadın Doğum ve Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları EAH, Ulus Devlet Hastanesi, Dr. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı EAH, Dışkapı Yıldırım Beyazıt EAH, Ulucanlar Göz EAH,  Ankara Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hematoloji ve Onkoloji EAH ve Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi mevcut hastaneler kapatılarak sağlık kampüsünde yer alacaktır.

Ankara Etlik Şehir Hastanesi

Hastaneleri

 • Genel Hastane
 • Ortopedi ve Nörolojik Bilimler Hastanesi
 • Kalp Damar Cerrahisi Hastanesi
 • Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları
 • Kadın Doğum ve Hastalıkları Hastanesi
 • Onkoloji Hastanesi
 • Teşhis ve Tedavi Binası
 • Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi
 • Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Hastanesi
Ankara Etlik Şehir Hastanesi Randevu

Ankara Etlik Şehir Hastanesi‘nden RANDEVU alabilmek için 182 numaralı telefonu arayabilir, aynı zamanda randevuyu MHRS www.hastanerandevu.com adlı web adresinden bağlanmak için TIKLAYINIZ.

A L O 182.Online Randevu.T E L E F O N

İletişim
Adres: Varlık, Halil Sezai Erkut Cad. No: 5, PK: 06170 Yenimahalle / Ankara
Telefon: 0 312 797 00 00
Faks: 0 312 327 00 63
E-Posta: etliksh.koordinasyon@saglik.gov.tr
Web: etliksehir.saglik.gov.tr/
Ulaşım

EGO Otobüs Hattı

 • 206, 409

Metro Hattı

 • İvedik, Dışkapı ve Akköprü Metro İstasyonlarında 206 numaralı EGO ring otobüsü veya taksi ile ulaşım sağlanabilmektedir.
 • AŞTİ otobüs terminalinden metro ile İvedik Durağı sonra 206 numaralı ring otobüsü ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Tren Hattı

 • Ankara Hızlı Tren Garı durağında indikten sonra Ankara Metrosu Ulus İstasyonuna yaya olarak ulaşım sağlanabilmektedir.

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Medisun Çayyolu Hastanesi

Medisun Çayyolu Hastanesi

Medisun Çayyolu Hastanesi, Abdülkadir Akboğa‘nın sahibi olduğu ve Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı Orto Sağlık Hizmetleri …

Bir cevap yazın