Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi, Vatan Sağlık ve Eğitim Vakfı (VASEV) tarafından 19 Şubat 2009 tarihinde Vakıf Üniversitesi bünyesinde kuruluş amacına uygun olarak 10 fakülte ile birlikte İstanbul’da kurulmuştur.

Cevizlibağ Yerleşkesinde “Yaşam Bilimleri” ile ilişkili olarak Tıp, Eczacılık ve Sağlık Bilimleri fakülteleri eğitim ve öğretim sağlamaktadır.

Gaziosmanpaşa Yerleşkesi İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Gaziosmanpaşa Hastanesi‘nde yer aldığı, İstanbul Avrupa yakasında Gaziosmanpaşa ilçesinde bulunmaktadır. İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde, tıp eğitimi ve öğretiminin özelikle 3’üncü. 4’üncü, 5’inci sınıflarının eğitim ve öğretimleri ile intern uygulamaları yapılmaktadır.

Misyonu

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi; yetenekli hekimler yetiştirmek; sağlıkta üretken politikalar ile uygulamalarda toplum sağlığına yararlı gelişmeler gerçekleştirmeyi amaçlamaktadır. En ileri teknolojik alt yapı kullanarak, bilgi ve teknolojiyi en iyi şekilde kullanan, gerekli bilgi ve deneyim birikimine sahip olarak, doğru tanı ve çağdaş tedavi yöntemlerini uygulayarak, hasta haklarına saygı ile hastalarla olumlu iletişim kurabilen, din, dil, ırk ayırımı gözetmeksizin tüm insanlara çağdaş olarak bilimsel, kaliteli, nitelikli sağlık hizmeti sunarak; ulusal ve uluslararası anlamda AR&GE ile evrensel ilerlemeye katkı sağlamayı kendine misyon edinmiştir.

Vizyonu

Fakülte; ulusal düzeyde bilgi birikimleriyle, gelişmiş tıp teknik ve yöntemleriyle eğitim vermek, toplum ve bireylere sunulacak sağlık hizmetlerinin kalitesi ile marka olmak, ulusal ve uluslararası platformlarda tıp fakülteleri arasında kendini nitelikli düzeye ulaştırabilmek ve yakalayacağı bu konumu devam ettirerek alanında küresel düzeyde referans olabilmeyi vizyon edinmiştir.

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Tıp Fakültesi

Fakülte; mezuniyet sonrası uzmanlaşmaya hazırlayan genel tıp eğitimi temelini oluşturmak amacıyla; toplumun gereksinimleri olan önceliklere önem vererek, yeterli düzeyde bilgi ve beceriyi geliştirerek, tıp bilgisi ve teknik becerileri ile profesyoneller yetiştirerek, sürekli olarak gelişim gösterebilen ve tıp alanında en iyisi olmayı bekleyen yetenekleri keşfetmeyi amaçlamaktadır.

Fakültenin eğitim programının amacı olarak; temel bilimleri, klinikleri ve psikososyal bilimleri bütünleştirerek beceri geliştirmeye dayalı bir tutum kazandırmıştır. Genel eğitime kapsamlı bir yaklaşım sunarak, problem analizi ve sentezinden çözüm geliştirme becerisini güçlendirerek, disiplinler arasında çapraz olarak uyum sağlayarak, klinik becerileriyle problem çözmeyi en etkin hasta bakımına dönüştürmeyi, aktif olarak beceri kazanmak ve uygulama deneyimi geliştirerek, ilk yardım kavramını öğrenerek, pekiştirmeyi ve hatasız olarak uygulanmasını sağlamaktadır.

İletişim

Adres: Maltepe Mah. Yılanlı Ayazma Cad. No: 26 PK 34010 Cevizlibağ, Zeytinburnu / İstanbul

Telefon: 444 50 01/ 2001

E-posta: seda.sacak@yeniyuzyil.edu.tr

Web: www.yeniyuzyil.edu.tr/Tip

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi; Selçuk Üniversitesi bünyesinde 1982 – 1983 eğitim – öğretim …