Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Diş Hekimliği Fakülteleri / Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Türkiye’nin ilk Vakıf Üniversitesine ait Diş Hekimliği Fakültesi olarak 1996 yılında kurulmuştur.

Diş Hekimliği Fakültesi, 1996 – 1997 eğitim – öğretim yılına ilk öğrencilerini kabul ederek eğitim hayatına başlamıştır. Fakülte kuruluş amacı olarak; Türkiye Cumhuriyeti kurucusu Mustafa Kemal Atatürk‘ün düşünceleri ışığında, ilke ve inkılaplarına bağlı, laik, çağdaş, araştırmacı ve yenilikçi diş hekimleri yetiştirmeyi kendine amaç edinmiştir.

Y.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi; öğrencileri ve çalışanlarına, değişen ve gelişen çevreye, tıp ve sağlık teknolojisi tedavi yöntemlerine uyum içinde katkıda bulunmaları amacıyla gerekli tüm öğrenim ve mesleki beceriler kazandıracak; fiziksel, teknolojik ve diğer eğitim imkanlarını sağlamaktadır. Fakülte eğitim uygulamaları ile ağız ve diş sağlığı tedavileri konusunda toplumun en iyi hizmeti alması, en yüksek nitelikte donatılmış kliniklerde en iyi materyalleri kullanarak, verilen sağlık hizmetlerinin tümünde sürekli olarak gelişmeyi sağlayacak ortamı yaratarak, diş hekimlerinin da mesleki gelişimlerine olanak sağlamak üzere, kazanılan deneyimleri paylaşmak amaçlarını esas olarak benimsemektedir.

Y.Ü. Diş Hekimliği Fakültesi; fiziksel olanaklar bakımından gelişmiş olan öğrenci kliniklerinde, muayenehane şartları ve tam steril koşullarda çalışmaya olanak sağlamaktadır. Öğrencilerine; ameliyathanede gerçekleştirilen operasyonları, kameralar aracılığı ile canlı olarak izleyebilmelerine olanak sağlayarak, operatöre operasyon sırasında soru yönelterek eğitimlerine önemli katkılar sağlamaktadır.

Y.Ü. Diş Hekimliği Fakültesinde; öğrenci eğitimi ile birlikte, lisansüstü eğitim ve doktora çalışmaları da gerçekleştirerek, dünya standartlarına paralel çalışabilmek amacıyla bilimsel araştırmalar yapmaktadır. Fakültenin lisans eğitimine ve Anabilim Dallarının master ve doktora eğitimleri için akreditasyon çalışmaları devam etmektedir.

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; 2001 yılında ilk mezunlarını vererek, bünyesindeki Diş Hastanesi ile birlikte hizmet vermektedir.

Yeditepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Bölümleri

  • Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi
  • Ağız, Diş, ve Çene Cerrahisi
  • Çocuk Diş Hekimliği
  • Endodonti
  • Oral İmplantoloji
  • Ortodonti
  • Periodontoloji
  • Protetik Diş Tedavisi
  • Restoratif Diş Tedavisi
  • Temel Tıp Bilimleri
İletişim

Adres: Bağdat Cd. No: 238 PK. 34728 Göztepe, Kadıköy / İstanbul

Telefon : 0 216 468 08 00

Faks: 0 216 363 62 11

E-Posta: info@yeditepedishastanesi.com

Web: dishekimligi.yeditepe.edu.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi

Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi; Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Diş Hekimliği Yüksek Okulu adı ile …