Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / İlaç Firmaları / World Medicine

World Medicine

World Medicine, farmakolojik ürünlerin üretimi, geliştirilmesi ve satışını yapmak amacıyla 1998 yılında Londra‘da kurulmuştur. Merkezi Londra’da olan World Medicine‘nin, World Medicine İlaç Sanayi ve Ticaret A.Ş adı ile 2011 yılında Türkiye’de faaliyete başlamıştır. Aynı isimle İngiltere, Yunanistan, Bulgaristan olmak üzere diğer ülkelerde de şirketleri bulunan bir gruptur. Grup, farmakoloji alanındaki ürünlerinin; üretimi ve geliştirilmesi ile ilgilenir ve bu ürünleri dünya çapında 35’ten fazla ülkeye satışını yapmaktadır. Dünya üzerinde firmalarında 2500’ün üzerinde çalışanıyla istihdam sağlayan grubun; yıllık cirosu 200 milyon euro’nun üzerine çıkmaktadır

World Medicine; endokrinoloji, gastroenteroloji, göğüs hastalıkları, kardiyoloji, nöroloji, romatoloji, terapöti, üroloji gibi tıbbi alanlarda 350’nin üzerinde farmakolojik ürünü içeren bir portföye sahiptir.

Türkiye‘de İdari ofisi, Ar&Ge laboratuvarı ve üretim tesislerinden biri İstanbul ve diğeri Çerkezköy‘de bulunmaktadır. Şirket, Türkiye’de çeşitli terapötik kategorilerde ilaçlar üretip, geliştirmekte olup; 270’in üzerinde profesyonel çalışan barındırmaktadır.

Misyonu

Şirketin sloganı, sağlık sizin ile paylaştığımız hazinedir.

Yaşam kalitesini arttıracak etkili ilaçlar sunan, profesyonellik konusunda saygı duyulan ve güvenilir bir ortak, tedarikçi ve işveren olarak anılan son derece başarılı bir şirket olmayı daimi kılmayı misyon edinmiştir.

Vizyon

Faaliyet gösterdiği ülkelerde lider ilaç şirketi olmak ve 2020 yılına kadar en büyük 15 jenerik ilaç şirketi içerisinde yer almayı vizyon olarak görmektedir.

World Medicine‘nin sahip olduğu Ar&Ge laboratuvarı Doğu Avrupa’daki en önemli Ar&Ge laboratuvarlarından biri olarak görülmektedir.

Firmanın gelişmiş düzeydeki Ar&Ge laboratuvarında yüksek teknoloji ile donatılmış ekipmanlara sahiptir. Yüksek niteliğe sahip personel alımı yapan firma, alanında tanınan uzmanlar ile çalışmakta özen göstermektedir. Ar&Ge kadrosunda, ilaç kimyası, ilaç teknolojileri, farmakoloji ve analitik kimya gibi çeşitli görev gruplarında 100’ü aşkın uzmanı bünyesinde barındırmaktadır.

Uzmanlarını ilaç endüstrisindeki yenilikçi teknolojilerin gelişimini yakından takip eden firma; bu teknolojileri GMP ve GLP gerekliliklerine uygun ve mutlak bir şekilde uyumlu olarak üretime katmaktadır.

İletişim

Adres: 15 Temmuz Mahallesi, Camiyolu Cad. No:50 K:4 Güneşli / İstanbul

Telefon: 0 212 474 70 50

Faks: 0 212 474 09 01

E-Posta: info@worldmedicine.com.tr

Web: worldmedicine.com.tr

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

MS Pharma İlaç

MS Pharma İlaç

United Pharmaceuticals; Ürdün’de 2011 yılında Enjektabl fabrikasını satın alımı ile MS Pharma İlaç olarak kuruluşunu …