Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Hastaneler / Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi

Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi

Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi – University of Washington School of Medicine – UWSOM; 1946 yılında ABD’deki 76. tıp fakültesi olarak kurulmuştur.

Kamuya ait olan tıp fakültesi Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington eyaletinin kuzeybatısında bulunan Seattle şehrinde yer almaktadır.

Washington Üniversitesi Tıp Fakültesi; Washington, Wyoming, Alaska, Montana ve Idaho eyaletlerinde yer alan ilk devlet tıp okuludur. Fakülte, beş eyalete yayılmış olan 100’den fazla kasaba ve şehirde bir eğitim tesisleri ağı oluşturmuştur. WWAMI Bölgesel Tıp Eğitimi Programı oluşturan üniversite; Alaska Anchorage Üniversitesi, Idaho Üniversitesi, Montana State Üniversitesi ve Wyoming Üniversiteleri ile ortaklık yapmaktadır.

UWSOM birinci basamak; aile hekimliği, biyomedikal araştırma, deneysel terapi, klinik tedaviler ve akademik tıp konularında lider konumdadır.

2014 yılında, US News and World Report tarafından araştırmada, birinci basamak ve kırsal tıpta 1. sırada yer almıştır. Tıp Fakültesi, 2009 yılında Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından 712,3 milyon dolar ödenen federal araştırma fonlarının alınmasında en iyi tıp fakültelerinden biri olarak yer almıştır.

Web: www.uwmedicine.org/school-of-medicine

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi

Karabük Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi; Karabük Devlet Hastanesi adı ile 1967 yılında 50 yatak …