Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Viral Hepatitle Savaşım Derneği

Viral Hepatitle Savaşım Derneği

Viral Hepatitle Savaşım Derneği; yaygınlığı, tanı, savaşım ve korunma yöntemleri önemini belirlemek amacıyla 1990 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Dernek, Viral Hepatitlerin toplumdaki yaygınlığı başta olmak üzere önemini belirleyecek tanı, savaşma ve korunma yöntemleri ile beraber; bu alanda yapılacak çeşitli inceleme ve araştırmalar ile destekleme, teşvik etme ve elde edilen bilgilerle ilgili sağlık kurum ve kuruluşları yararlandırma ve gerek görüldüğünde onlarla işbirliği içerisinde çalışmaktadır.

Viral Hepatitle Savaşım Derneği, kuruluş amacının gerçekleşmesi için Viral Hepatit konusunda halkı bilgilendirme, önemini vurgulama, önleme ve korunma bakımı ile birlikte; ilgili bilimsel ve uygulamalı çalışmalar yapma veya bu çalışmaları desteklemektedir. Dernek, tanı yöntemlerinin standardizasyonunu üzerinde çalışmasının yanı sıra; istatistiksel veriler hazırlama, toplamasını Sağlık Bakanlığı başta olmak üzere ilgili sağlık kurum ve kuruluşları ile bu konuda işbirliği yaparak, gerektiğinde onları uyarmaktadır. Dernek, bilgileri bütünlemek üzere konu ile ilgili tüm disiplinleri zaman içinde bir araya getirerek; konu ile ilgili kurslar açma, yayın yapma ve bu alandaki yayınları iletişim araçları ile yayarak, arşiv ve periyodik bibliyografya hazırlamaktadır. Dernek, toplantı, seminer, sempozyum ve kongreler düzenleyerek Viral Hepatit konusunda çalışmalara yön vermesinin yanı sıra; uluslararası veya ulusal diğer dernek ve kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır.

Viral Hepatitle Savaşım Derneği

İletişim

Adres: Sağlık Mah, Süleyman Sırrı Cad. No: 2/15 Sıhhiye / Ankara

Telefon: 0 312 433 74 26

Web: www.vhsd.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

HIV Enfeksiyonu Derneği

HIV Enfeksiyonu Derneği

HIV Enfeksiyonu Derneği – HIVEND; HIV enfeksiyonu ile ilgili toplumda farkındalık yaratma ve hastalara daha …

Bir cevap yazın