Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Van Tıp Dergisi

Van Tıp Dergisi

Van Tıp Dergisi, Yüzüncü Yıl Üniversitesi Tıp Fakültesi’nin süreli bilimsel yayın organı olarak 1997 yılında yayın hayatına başlamıştır.

Dergi kurulduğu günden günümüze kadar düzenli ve kesintisiz olarak yılda Ocak, Nisan, Temmuz ve Ekim ayı olmak üzere 4 sayı yayınlanmaktadır.

Derginin içeriği, Sağlık bilimlerinin disiplinlerinde yapılmış olan klinik araştırmalar, derlemeler, olgu sunumları ve editöre mektup başlıklarında tıp alanındaki güncel bilimsel gelişmeleri ve çalışmaları aktararak tıp bilimine katkıda bulunmayı amaçlamaktadır. Derginin resmi yayın dili Türkçe ve İngilizce olarak belirlenmiştir.

Dergi, Türk Medline, Türkiye Atıf Dizini, TÜBİTAK/ULAKBİM-Tıp Veri Tabanı ile beraber Google Scholar tarafından indexlenmektedir. Derginin web sayfası açık erişimli olarak ücretsiz makalelere erişmek mümkündür.

Derginin Yayın Politikası

Dergiye gönderilen yazıların yayınlanabilmesi için daha önce herhangi bir bilimsel yayın organında yayınlanmamış ve başka bir dergide değerlendirme aşamasında olmaması gerekmektedir. Toplantılara ait olan yazıların; toplantı adı, tarihi ve şehiri belirtilmelidir.

Dergide yazıların yayınlanabilmesi için öncelikli koşulları; yazının özgün, bilimsel düzeyi yüksek ve atıf alma olasılığının bulunmasıdır.

Dergiye gönderilmiş ve yayınlanmış yazılardaki kullanılan kaynaklar, görüş, bulgu, sonuç, tablo, şekil, resim ve her türlü içeriğin sorumluluğu yazar ve yazarlarına ait olup ulusal ve uluslararası telif haklarına konu olabilecek mali ve hukuki sorumluluğu yazar ve yazarlara aittir. Van Tıp Dergisi, yayınladığı yazıların içeriği ile ilgili bir sorumluluk kabul etmemektedir. Dergi yayımlanan yazılar için herhangi bir telif hakkı ücreti ödememektedir. Dergi yayınlanmaya uygun görülmeyen yazıları başvuru sahibine iade etmemektedir.Van Tıp Dergisi

Derginin Değerlendirme Süreci

Dergi standartları gereği gönderilen yazılar ilk olarak incelenmektedir. Dergi formuna uymayan yazılar, yeniden düzenlenmek üzere yazarına iade edilir. Tüm yazılar önce editör tarafından ön değerlendirmeye alınmaktadır. Yazılar incelenmesi için danışma kurulu üyelerine gönderilmektedir. İncelemeye gönderilen yazılar, en az 2 danışman (hakem) tarafından değerlendirilip; kabul, minör revizyon, major revizyon, yeniden yazılması gerekli ya da ret kararı çıkabilmektedir. Yayın Kurulu kararı sorumlu yazara yazılı olarak bildirmektedir. Dergide yayınlanmasına uygun yazı basım sürecine alınarak; bu aşamada tüm bilgilerin doğruluğunu tespit etmek için ayrıntılı olarak kontrol ve denetimden geçirilmektedir. Yazılar yayın öncesi şekline getirilerek yazarların kontrolüne ve onayına sunulmaktadır.

Yazılar dergi tarafından kabul gördükten sonra yazar listesine ekleme, çıkarma ve isim sırasında değişiklik yapılamamaktadır.

İletişim

Adres: Van Tıp Dergisi Editörlüğü, Tıp Fakültesi Dekanlığı, Kampüs 65080 Van

Telefon: 0 432 214 19 090 432 215 04 70 78 / 25065

Faks: 0 432 216 75 19

E-Posta: vantipdergisi@hotmail.com

Web: www.vantipderg.org

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Bakırköy Tıp Dergisi

Bakırköy Tıp Dergisi

Bakırköy Tıp Dergisi, Bakırköy Dr. Sadi Konuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nin süreli yayın organı olup, …