Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Yeni
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği, travma ve acil cerrahi alanında 1995 yılında İstanbul‘da kurulmuştur.

Dernek, Bakanlar Kurulu kararı ile 30 Ekim 2003 tarihinde kamu yararına çalışan derneklerden sayılmıştır. Türkiye’de travma ve acil cerrahi alanında uğraşan kuruluşlarla beraber hastane hizmetlerinin güncel tıbbın gereklerine uygun olarak yürütülmesi başta olmak üzere; bilimsel denetlenmesi, bilimsel ve sosyal çalışmaların desteklenmesi, ilgili kurum ve kuruluşlar arasında işbirliği ve iletişim sağlanması, mevcut ya da doğacak sorunlara bilimsel, sosyal, politik ve ekonomik çözümler üretmeye yönelik çalışmalar yapmaktadır.

Dernek, Travma ve Acil Cerrahi kuruluşlarının haberleşme, dayanışma ve yardımlaşma sağlama ve etik sorunların çözülmesine yardımcı olmasının yanı sıra; gerekli bilimsel ve sosyal kurullar oluşturmaktadır. Evrensel bilimin ve Türkiye’nin gerekleri doğrultusunda travma ve acil cerrahi ile ilgili yasal değişikliklerle birlikte girişimlerde bulunmaktadır. Travma ve acil cerrahi hizmetleri yürüten kuruluşlarla birlikte hastaneler, hizmet veren ve araştırma yapan hekim, hemşire, laborant, teknik ve idari personelin bilimsel alanda gelişmesi ve kurumlar arasında rotasyonu sağlamaya çalışmaktadır. Travma ve acil cerrahi hizmetleri yürüten kuruluş ve hastane çalışanlarına maddi ve manevi destekle bulunulmasını sağlamaya yönelik çalışmalar yapan Dernek; travma ve acil cerrahi organizasyonu ve hizmetlerinin eksiksiz yerine getirilebilmesi için gerekli kurum, kuruluş ve servislerin kurulmasının yaygınlaştırılması için girişimlerde bulunmaktadır. Travma ve acil cerrahi alanında, kitap, dergi, broşür, gazete, radyo, TV ve benzer iletişim ve propaganda çalışmaları yaparak, toplumda travma ve acil cerrahi bilincini oluşturmaktadır.

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği Amacı

Ulusal Travma ve Acil Cerrahi Derneği, amacını gerçekleştirmek yönünden yararlı görülen yurt içi ve yurt dışı her türlü kurum ve kuruluşlar ile işbirliği sağlamakta olup; bilimsel kurs, seminer, sempozyum, konferans, kongre vb. toplantıları düzenlemek ve aktivitelerini içeren bilimsel yayınlar yapmaktadır. Dernek, amaçlarını gerçekleştirmek için Travma ve Acil Cerrahi‘nin Genel Cerrahi‘ye bağlı bir bilim dalı olmasını ve bir üst ihtisas haline gelmesi için yoğun çaba harcamaktadır. Dernek, travma hastalarının teşhis, takip ve tedavisi ile beraber travma ve acil cerrahi uzmanlarının; travma organizasyonu, travma merkezlerinin kurulması, travmada koruyucu önlemler ve travma eğitiminde de aktif ve etkin rol almayı hedeflemektedir.

Derneğin kuruluşundan itibaren Travma ve Acil Cerrahi Dergisi adı ile yayın organı bulunmaktadır. Travma ve Acil Cerrahi Derneği, İstanbul Tıp Fakültesi Travma ve Acil Cerrahi Birimi‘nin iş birliği ile Travma ve Resüsitasyon KurslarıTRK düzenlenmektedir.

İletişim

Adres: Köprülü Mehmet Paşa Sk. Deniz Abdal Mah. Dadaşoğlu Apt. No: 25/1 Şehremini, Fatih / İstanbul

Telefon: 0 212 588 62 46

Faks: +90 212 531 12 46

E-Posta: tramva@tramva.org.tr

Web: www.travma.org

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Viral Hepatitle Savaşım Derneği

Viral Hepatitle Savaşım Derneği

Viral Hepatitle Savaşım Derneği; yaygınlığı, tanı, savaşım ve korunma yöntemleri önemini belirlemek amacıyla 1990 yılında …

Bir cevap yazın