Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Ana Sayfa / Tıp Kongreleri / Ulusal Riskli Bebek Kongresi

Ulusal Riskli Bebek Kongresi

Ulusal Riskli Bebek Kongresi, Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği Pediatrik Çalışma Grubunun düzenlediği; riskli bebeklerin ön planda yer aldığı konferanslar, paneller, sözel ve poster sunumlar ile kursların olduğu bilimsel faaliyetler yer almaktadır.

2. Ulusal Riskli Bebek Kongresi

Ulusal Riskli Bebek Kongresi‘nde; aile hekimi, çocuk gelişimi, çocuk nörolojisi, çocuk psikiyatrisi, dil ve konuşma terapisi, ergoterapi, erken destek, fizik tedavi ve rehabilitasyon, fizyoterapi, gelişimsel pediatri, genel pediatri, genetik, halk sağlığı, kadın hastalıkları ve doğum, odyoloji, oftalmoloji, ortopedi, özel eğitim, psikoloji, sosyal hizmetler ve yenidoğan ile diğer alanlarda; gelişimsel zorluklar, riskler ve engelleri olan çocuk ve ailelerinin desteklenmesi için çalışan uzmanları ve aileler bir araya getirilmesi amaçlanmaktadır.

Kongre yapılış amacına uygun olarak riskli bebek; gebelik öncesi dönem, gebelik, doğum sırası ve doğum sonrası dönemde beyin ve sinir sisteminin gelişimi, genel sağlık durumunu olumsuz yönde etkileyebilecek riske sahip bebekler olarak tanımlanmaktadır.

II. Ulusal Riskli Bebek Kongresi 

II. Ulusal Riskli Bebek Kongresi, Serebral Palsi teması ile; “Riskli bebeklerin takibi sırasında ne zaman serebral palsi düşünülmeli?“, “Serebral palsi ve genetik ilişkisi, izlem sırasında nelere dikkat etmeli?“, “Tedavileri nasıl planlanmalı, eşlik eden problemlerin takip ve tedavisi nasıl yapılmalı?” ve “Prognozu belirleyen faktörler nelerdir?” sorularına yanıt aramak için 21 – 23 Şubat 2020 tarihleri arasında Bolu, Koru Otel’de gerçekleştirilecektir.

www.risklibebek2020.org/

I. Riskli Bebek Kongresi

I. Riskli Bebek Kongresi, 1 – 4 Mart 2018 tarihleri arasından “Bu bebeği hangi sorunlar beklemektedir?“, “Nasıl ve hangi uzmanlar tarafından izlenecektir?” ve “Prognozu belirleyen faktörler nelerdir?” Sorularına yanıtları kadın doğum, yenidoğan, çocuk nöroloji, gelişimsel pediatri, fizyoterapi, pediatri, fizik tedavi ve rehabilitasyon bilim dalları toplantılarında çalışan uzmanları ortak çatı altında toplayarak; riskli bebek tanımı, neden ve nasıl izlenmesi gerektiği konusunda farkındalık oluşturmak, bilgi ve deneyimleri paylaşarak riskli bebeklerin sağlık, eğitim ve genel iyilik düzeylerine katkı sağlanması amacıyla The Ankara Hotel‘de gerçekleştirilmiştir.

www.risklibebek2018.org/

İletişim

Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği

Adres: Gülbahar Mah. Büyükdere Cd. Arzu Apt. No: 99 D: 8 – 9 Mecidiyeköy, Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 236 90 52

Faks: 0 212 236 90 54

E-Posta: tftrdernek@tftr.org.tr

Web: www.tftr.org.tr/

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Ulusal Endoüroloji Kongresi

Ulusal Endoüroloji Kongresi

Ulusal Endoüroloji Kongresi; Endoüroloji Derneği tarafından 1994 yılından itibaren iki yılda bir gerçekleştirilmektedir. Endoüroloji alanında …