Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıp Fakülteleri / Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi; Türkiye Trafik Kazaları Yardım Vakfı‘nın kuruluş amacına yönelik olarak Dr. Rıdvan Ege tarafından 2006 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi; 2018-2019 eğitim-öğretim yılında öğrenme merkezli eğitime geçiş adımlarını başlatmıştır. Her anabilim / bilim dalı eğitim müfredatının en az bir konusunu başlıca İngilizce ders kitabından öğrencilerin hazırlaması ve ders saati içinde konunun interaktif tartışmayla işlenmesi uygulaması başlatılmıştır.

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde; her sınıfta öğrencilerin literatür hazırlayıp sunması zorunluluk hale getirilmiş; ilk sene küçük gruplarda ayda bir gerçekleştirilecek uygulama, klinik stajlarında her anabilim dalında tekrarlanacaktır. Literatürler NEJM, Lancet, JAMA gibi etki değeri yüksek dergilerden seçilecektir. Öğrenme merkezli eğitime ikinci bir adım atılarak, öğrencilerin süratle yenilenen tıp bilgilerini takip edip iyi doktor olabilmesi için, sürekli İngilizce literatür okumayı benimsemeleri amaçlanmıştır.

Fakülte, yatay entegrasyona paralel ders kurulları uygulamasına geçiş süreci ile beraber, dikey entegrasyona uygun olarak, öğrencilerin ilk yılından itibaren hasta ile temaslarını sağlayacak klinik / poliklinik faaliyetlerini ve mesleki becerilerini uygulamalarla başlatılmış. Aşılama, çevre sağlığı, hasta hakları ve sağlıklı beslenme gibi konularda; sosyal sorumluluk projeleri ve ağız ve diş sağlığı, aile planlaması, hijyen eğitimi, obezite, sigara, yaşlı sağlığı gibi topluma yönelik sorumluluk konularını öğrenciler ilk yıldan itibaren işleyecektir.

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesinde eğitim gören öğrencilerin başarılarını birtakım sosyal, ekonomik ve psikolojik sorunların etkilememesi açısından öğretim üyeleri danışmanlık sistemi kurulmuş; her 3 – 4 öğrenciye bir öğretim üyesi tahsis edilmiştir. Öğrenci sorunları ile ilgili olarak öğretim üyesi veya yönetim çözüm üretmeye çalışmaktadır.

Dr. Rıdvan Ege Hastanesi, 2003 yılında 234 yataklı olarak kurulmuş olup; 2006 yılından beri Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesinin eğitim ve araştırma hastanesi pozisyonundadır.

Ufuk Üniversitesi Tıp Fakültesi Bölümleri
İletişim

Adres: Mevlana Bulvarı (Konya Yolu) No: 86 – 88 Balgat / Ankara

Telefon: 0 312 204 40 00

Faks: 0 312 204 40 88

Web: ufuk.edu.tr/tip-fakultesi

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi

Karabük Üniversitesi Tıp Fakültesi; Temel Tıp Bilimleri, Dahili Tıp Bilimleri ve Cerrahi Tıp Bilimleri olmak …