Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Türkiye Parazitoloji Dergisi

Türkiye Parazitoloji Dergisi

Türkiye Parazitoloji Dergisi; Türk Parazitoloji Derneği’nin parazitoloji ve ilgili bilim dalları konularını içeren çift-kör hakemli, açık erişimli olarak bilimsel yayın organı olarak 2004 yılından günümüze yayın yapmaktadır.

Dergi tüzük gereği en az bir defa olmak üzere; Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında üç ayda bir yayınlanmakta olup; dört sayıda bir cildi tamamlanmaktadır. Yayın dili Türkçe ve İngilizce olarak belirlenmiştir.

Dergi, Türkiye’de parazitoloji alanında yapılan araştırma ve çalışmaları toplu bir şekilde Türk parazitoloji uzmanlarına duyurmak ve bilimsel yayınlarla Türk bilim insanlarının dış ülkelerde de tanınmasını sağlamaktadır.

Türkiye Parazitoloji Dergisi; tıp alanı başta olmak üzere, biyoloji ile veterinerlik alanlarında parazitoloji konulu deneysel ve klinik araştırma makaleleri, derleme ve editöre mektup türünde yayınlar ile olgu sunumları bilimsel standartlara sahip uygun makalelerle uluslararası literatüre katkılar sunmaktadır.

Derginin, tıp ve veterinerlik bilim dallarının parazitoloji alanı ile biyoloji bilim dalının ilgili birimlerinde çalışan bilim insanları ve bu alanlardaki yüksek lisans öğrencileri hedef kitlesi olarak belirlemiştir.

Türkiye Parazitoloji Dergisinin editöryel ve yayın süreçleri International Committee of Medical Journal Editors, World Association of Medical Editors, Council of Science Editors, Committee on Publication Ethics, European Association of Science Editors ve National Information Standards Organization kılavuzlarına uygun olarak biçimlendirilmiştir. Türkiye Parazitoloji Dergisi, Principles of Transparency and Best Practice in Scholarly Publishing (doaj.org/bestpractice) ilkelerini benimsemiştir.

Türkiye Parazitoloji Dergisi; BIOSIS Previews Biological Abstracts, BIOSIS-Zoological Record, CABI Abstracts and Bibliographic Databases, DOAJ, EBSCO, Embase, EuroPub, J-Gate, PubMed/MEDLINE, ROOT INDEXING, SCOPUS, TÜBITAK ULAKBİM TR Dizin, Türk Medline ve Türkiye Atıf Dizini tarafından indekslenmektedir.

Dergi, tüm makaleleri online makale değerlendirme sistemi kullanılarak kabul etmektedir. Yazım kuralları, gerekli formlar ve dergi ile ilgili diğer bilgilere turkiyeparazitolderg.org adlı internet sayfasından erişilebilmektedir.

Derginin tüm hakları Türkiye Parazitoloji Derneği tarafından karşılanmakta olup; basılı kopyalarda tıbbi ilaçlar, malzemeler ve cihaz üreticilerinin reklamları yayınlanabilmektedir.

İletişim

Adres: Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, Parazitoloji Anabilim Dalı PK. 35100 Bornova / İzmir

Telefon: 0 232 390 47 24 / 0 232 373 00 08

Faks: 0 232 388 13 47

E-Posta: yusuf.ozbel@ege.edu.tr / yusuf.ozbel@gmail.com

Web: www.turkiyeparazitolderg.org

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Clinical Dentistry and Research

Clinical Dentistry and Research

Clinical Dentistry and Research; Hacettepe Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi bilimsel yayın organı 2011 yılında yayın …