Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıbbi Dergiler / Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Dergisi

Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Dergisi

Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Dergisi; uluslararası hakemli, “peer-review” ve “çift-kör” sistemi ile 1981 yılında Ankara‘da yayın hayatına başlamıştır.

Dergi, uluslararası hakemli, makaleleri “peer-review” ve “çift-kör” sistemi ile değerlendiren; Mart, Haziran, Eylül, Aralık olmak üzere 3 ayda bir, yılda 4 sayı ile yayım dili İngilizce Türkçe olarak önyargısız ve bağımsız bir tıp dergisidir.

Tıp Bilimleri Dergisi tıp biliminin her dalı ile ilgili olabilecek geçmiş ve ileriye dönük; ayırıcı tanı, bilimsel mektup, cerrahi teknik, deneysel araştırma, derleme, editöre mektup, editöryal yorum/tartışma, olgu sunumu, orijinal görüntü, soru-cevaplar, tanınız nedir?, tıbbi kitap değerlendirmeleri ve tıp gündemini belirleyen güncel konuları yayınlayan; ulusal ve uluslararası tıp kurumları ile sağlık personellerine ulaşmayı hedefleyen bilimsel bir dergidir.

Derginin editöryal ve yayıncılık süreci International Committee of Medical Journal EditorsICMJE, World Association of Medical EditorsWAME, Council of Science Editors CSE, European Association of Science Editors EASE, Committee on Publication EthicsCOPE tarafından yayınlanan yayıncılık ilkelerine uygun olarak yapılmaktadır.

Tıp Bilimleri Dergisi bilimsel yazılarda; Yükseköğretim Kurumları Bilimsel Araştırma ve Yayın Etiği ile ilişkili yönergeleri, International Committee of Medical Journal EditorsICMJE önerileri ve Committee on Publication Ethics COPEEditör ve Yazarlar için Uluslararası Standartları” dikkate almaktadır.

Tıp Bilimleri Dergisi içeriğine; tüm araştırmacılar ücretsiz olarak internet aracılığıyla erişilebilmekte olup, makale değerlendirme ve yayınlama işlemleri için herhangi bir ücret almamaktadır. Halka açık yerlerde satılmamakla birlikte, sağlıkla ilgili kişi ve kurumlara abonelik usulü ile gönderilmektedir. .

Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Dergisi tüm işlemlerini elektronik ortamda internet üzerinden yürütmekte olup; “kullanıcı adı ve şifre” kullanarak www.turkiyeklinikleri.com adresinden ulaşılmaktadır.

Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Dergisi Sayı Arşivi

Türkiye Klinikleri Tıp Bilimleri Dergisiİndekslendiği Dizinler
  • EBSCO/CINAHL tam metin
  • EMBASE
  • Chemical Abstracts Service – CAS
  • Index Copernicus
  • ProQuest
  • Scopus
  • SCI-E: 2007-2012
  • TÜBİTAK/ULAKBİM-TR Dizin: 2016-Halen
  • Türkiye Atıf Dizini
  • Türkiye Klinikleri Tıp Veri Tabanı
Yayımcı

Ortadoğu Reklam Tanıtım Yayıncılık Turizm Eğitim İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.

İletişim

Adres: Türkocağı Caddesi No: 30 PK: 06520 Balgat / Ankara

Telefon: 0 312 286 56 56

Faks: 0 312 220 04 70

E-Posta: satisdestek@turkiyeklinikleri.comabone@turkiyeklinikleri.com

Web: https://www.turkiyeklinikleri.com/tip-bilimleri-dergisi

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Zeynep Kamil Tıp Bülteni

Zeynep Kamil Tıp Bülteni

Zeynep Kamil Tıp Bülteni; Zeynep Kamil Kadın ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi resmi …

Bir cevap yazın