Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği 8 Mayıs 1930 tarihinde kurucuları Kulak Burun Boğaz uzmanları Ziya Nuri Birgi, Sani Yaver, İhya Salih İşanç, Ahmet Ata Olgaç, Haydar İbrahim Aydar tarafından Galatasaray – İstanbul’da Türk Oto-RinoLarengoloji Cemiyeti adı altında kurulmuştur. Sonraki adı Türk Otorinolarengoloji ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği olup Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği olarak değiştirilmiştir.  Dış ülkeler ile temaslarda ‘Turkish Society of Otorhinolaryngology Head and Neck Surgery’ adı kullanılmaktadır.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, bilim dalını ve topluluğunu Türkiye’de ve uluslararası ortamlarda temsil etmektedir. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi bilim dalı ile ilgili kişisel ve toplumsal sorunlarla ilgilenmek, toplumu bu konularda aydınlatmaktadır. Kulak Burun Boğaz uzmanları ve Kulak Burun Boğaz Uzmanlık Asistanları arasında işbirliği ve dayanışmayı sağlamaktadır. Dernek, etik ve deontolojik ilkeleri yaygınlaştırmak ve uygulanmasını sağlamak için bu bilim dalının kalkınmasına ve gelişmesine katkıda bulunmaktadır.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, halk sağlığını korumak, uzmanlık dalıyla ilgili koruyucu ve tedavi edici çalışmalar yapmaktadır. Türk Ulusal Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği, her türlü ulusal ve uluslararası kongre ve bilimsel toplantıları düzenlemektedir. Ulusal Kongre Organizasyon Kurullarına (UKOK) maddi ve manevi desteği sağlamaktadır. Üyelerinin ve temsilcilerinin yurtdışı toplantılara katılmasını sağlamak, yabancı ülkelerdeki dernek ve kuruluşların benzer üyelerini Türkiye’deki toplantılara katılmaya davet etmektedir.

Türkiye’de tüm Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanlarını ve asistanlarını  kapsamına alan ve onların sosyal, ekonomik, bilimsel dayanışma ve yardımlaşmalarını sağlar. Bilim ve teknoloji alanında gelişmelerini amaçlayan vakfın veya derneğin kurucu üyesi olmak veya kurulmuş olan vakıfları ve dernekleri desteklemektedir.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği alanında yapılan ulusal ve uluslararası toplantıları organize eder. Dernek bilimsel toplantı ve çalışmalara maddi ve manevi desteklerde bulunmaktadır. Türkiye’de çalışacak insan gücü ve politikalarını oluşturmak amacı ile ilgili kuruluşlarla işbirliği yapmaktadır. Tüm Kulak Burun Boğaz Hastalıkları uzmanları ve uzmanlık asistanlarına yönelik olarak eğitim ve öğretim faaliyetlerinde bulunmaktadır.

Türk Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Derneği

İletişim

Adres: Çobançeşme Sanayi Cad. No:11 Nish İstanbul A Blok Daire:8 Yenibosna-İstanbul

Telefon: 0212 234 44 81

Web: www.kbb.org.tr

 

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Türk Nöropsikiyatri Derneği

Türk Nöropsikiyatri Derneği

Türk Nöropsikiyatri Derneği, nöropsikiyatrisler tarafından Osmanlı Tababet-i Akliye ve Asabiye Cemiyeti adı ile 1914 yılında …