Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Yeni

Türk Kalp Vakfı

Türk Kalp Vakfı 1975 yılında kuruldu. Kuruluşundan bu yana sadece halkın sağladığı yardım ve bağışlarla dünyanın ve özellikle Türkiye’nin rekor seviyede en fazla ölüme sebep olan kalp ve damar hastalıkları konusunda aralıksız hizmet sunuyor.

Kardiyoloji ve Kalp-Damar Sağlığı konusunda bilinç oluşturarak, hasta ve çalışan memnuniyeti odaklı, etik ilkelere uygun, kendini ve sistemlerini sürekli geliştiren ve yasal mevzuatlar doğrultusunda kaliteli sağlık hizmeti sunan Vakıf güvenilirlik, dürüstlük, takım çalışması ve mükemmellik ilkeleri doğrultusunda verimli çalışmayı ilke edinmiştir.

Türk Kalp Vakfı, merkezi İstanbul‘da olan bir Sivil Toplum Kuruluşu‘dur. Vakıf, kalp ve damar hastalıkları ve genel sağlık konusunda dünya standartlarında hizmet veren bir kuruluştur. Vakıf kendi alanında ileri düzeyde deneyimli uzman doktor, hemşire ve sağlık teknisyen kadrosuna sahiptir. Vakıf, Kalp ve Damar hastalıklarının ve genel sağlık sorunlarının tanı ve tedavisinde güvenilir bilgiler ile teknolojinin tüm olanaklarını kullanarak hastalara en iyi sağlık hizmetini sunmaktadır.

Türk Kalp Vakfı Kurucuları

1975 yılında faaliyete başlayan Türk Kalp Vakfı‘nın kurucuları, şu isimlerden oluşmaktadır: Ahmet F. Ekmekçioğlu, Doğan Gündüz, Doç. Dr. Edip Kürklü, Dr. M. Ali Işığıgür, Dr. Müh. H. Tahsin Önalp, İbrahim Bodur, İzzet İşman, Mehmet Emin Karamehmet, Necmettin Bayramoğlu, Nezih Demirkent, Süha Dağdeviren

Türk Kalp Vakfı, Amerika Birleşik Devletleri ve İtalya`dan sonra dünyada üçüncü kalp vakfı olma özelliğini taşır. Vakıf, toplanan yardım, bağış ve kendi olanaklarıyla sağlık ve tedavitanı hizmetleri yapmaktadır.

Türk Kalp Vakfı, her yıl “Edip Kürklü ödülü“, “İyi kalpli ol” ödülü gibi ödüller dağıtmakta, semt ve okullarda kalp sağlığı taramaları yapmaktadır. Vakfın Yönetim Kurulu başkanı Çetin Yıldırımakın`dır

Sağlık Servisleri

 

  • Holter Monitör
  • Eforlu EKG Laboratuvarı
  • Laboratuvar Tetkikleri
  • Koruyucu Kalp Merkezi
  • Ekokardiyografi
  • Kilo Kontrol Merkezi
  • Röntgen
  • Çocuk Kardiyolojisi

İletişim

Adres: 19 Mayıs Mahallesi, 19 Mayıs Cd. No: 8, 34360 Şişli / İstanbul

Telefon: 0 212 212 07 07

Faks: 0 212 212 68 35

Sosyal Medya: FacebookTwitter İnstagram 

E-Posta: tkv@tkv.org.tr

Web: www.tkv.org.tr

About hipokratist

Check Also

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası

İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası, 1987 yılından itibaren Türkiye‘de her yıl 4-10 Mayıs tarihleri arasında …