Search
Generic filters
Exact matches only
Filter by Custom Post Type
Ana Sayfa / Sağlık Sendikaları / Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası

Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası

Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası kısa adı ile Tüm Sağlık-Sen 2009 yılında Ankara‘da kurularak Sağlık Sendikaları arasında yerini almıştır.

Tüm Sağlık-Sen; Kamu Görevlileri Sendikaları Kanunununda belirlenen ”Sağlık ve sosyal hizmetler” hizmet kolunda kurulmuştur. Bu hizmet kolu kamu görevlilerinin çalıştığı kamu kurum ve kuruluşlarına bağlı iş yerleri ile bu iş yerlerinin eklentilerinde ve Türkiye çapında faaliyet göstermektedir.

Tüm Sağlık-Sen; Demokratik, laik ve çağdaş sendikacılık ilkeleri çerçevesinde, Tüm Sağlık-Sen üyelerinin ekonomik, sosyal, kültürel ve mesleki haklarının korunması ile geliştirilmesi; Anayasada ifadesini bulan, devletin ülkesi ve milleti ile bölünmez bütünlüğünün korunması, Atatürk ilke ve inkılaplarına, milli ve manevi değerlere, demokratik ve laik cumhuriyete bağlı kalarak demokrasinin korunması ve çağdaş uygarlık düzeyine ulaşılmasını amaçlar.

Tüm Sağlık-Sen Amaçları

Tüm Sağlık-Sen amaçlarına ulaşabilmesi için; çalışma hayatı ile diğer alanda üyelerinin ve tüm çalışanların demokratik, ekonomik, hukuksal, kültürel, mesleki, özlük hak ve çıkarlarını korumakta ve geliştirmektedir. Sendika; Dil, din, ırk, mezhep ve siyasi düşünce farkı gözetmeksizin bütün çalışanların eşit biçimde sağlık ve sosyal hizmetlerden yararlanabilmesini ve hür türlü ayrıcalıkların önlenmesini sağlayarak; evrensel insan hakları normlarına dayanan ve uluslararası hukuk ve sözleşmelerden doğan bütün hak ve özgürlükler eksiksiz yaşama geçirilmektedir.

Tüm Sağlık-Sen; işverence mağdur edilen üyelerine maddi, hukuki ve sosyal yardımlar yaparak, üyelerinin gelecekte güven ve refah içerisinde yaşamalarını sağlayarak, sosyal güvenlik sisteminden eksiksiz yararlanmalarını sağlamaktadır. Sendika üyelerinin; mesleklerinde başarılı ve verimli olabilmeleri, verilen kamu hizmetinin kalitesinin yükseltilebilmesi için sosyal, kültürel, ekonomik, mesleki ve teknik eğitim çalışmaları düzenlemektedir. Sendika üyelerinin diğer tüm sağlık çalışanları ile kamu çalışanlarının huzurlu, mutlu ve onurlu olarak çalışabileceği; adil, katılımcı, özgür, planlı bir şekilde kaliteli çalışma ortamı hazırlayabilmek için üyelerinin ihtiyaçlarına göre yasal düzenlemelerin yapılmasına katkı sağlamaktadır.

Tüm Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası üyeleri ile beraber; tüm sağlık ve sosyal hizmet çalışanları ile kamu çalışanlarını çağdaş yaşam standartlarına yakışır bir ücret alabilmelerini sağlamak amacıyla her türlü yasal mücadeleyi yapmaktadır. Sendika, özürlü üyeleri ve diğer özürlü sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının haklarının korunması ve desteklenmesi için çalışmalar yapmaktadır. Tüm Sağlık-Sen herkesin sağlık ve sosyal hizmetlerden adil ve eşit olarak faydalanabilmesi, Türkiye’de sağlık ve sosyal hizmetler alanında çalışmalar gerçekleştirip, yaygınlaştırılmasını sağlamak ve tüm herkesin sosyal güvenceye kavuşması için faaliyetler düzenleyerek, bu yönde bilinçli bir toplum oluşmasına destek olmaktadır.

Tüm Sağlık-Sen, tiyatro ve sinema gösterileri, konserler, panel, sempozyum ve konferans gibi sosyal etkinliklerle tüm üyelerinin, diğer sağlık ve sosyal hizmet çalışanlarının sosyal ve kültürel yaşamlarına bir çeşitlilik, zenginlik kazandırmaktadır.

İletişim

Adres: Korkutreis Mah. Hanımeli Sokak No: 21/36 PK. 06430, Çankaya / Ankara

Telefon: 0 312 431 87 29

Mobil: 0 545 431 87 29

Faks: 0 312 431 87 29

E-Posta: bilgi@tumsagliksen.org.tr

Web: http://tumsagliksen.org.trtumsagliksen.org.tr

Hakkında hipokratist

İlgili Konular

Türk Sağlık-Sen

Türk Sağlık-Sen

Türkiye Sağlık ve Sosyal Hizmetler Kolu Kamu Görevlileri Sendikası, kısa adı Türk Sağlık-Sen; 12 Temmuz …