Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıp Filmleri / Tıp Filmleri Listesi

Tıp Filmleri Listesi

Tıp Filmleri Listesi, dünya ve Türk sinemasında yer alan; doktor, hastane, tıp, hemşire, sağlık ve hastalık temalı filmleri HipokratistSağlık Ansiklopedisi olarak sizin için değerlendirmeye sunduk.

Tıp ve sağlık konulu filmler sinemalarda vizyona girmekte, hatta bunlardan bazıları gişe rekorları kırmaktadır. Beyazperde‘de tıp ve sağlık konularını işleyen az sayıda film olmasına rağmen; sağlık çalışanlarını konu alan oldukça fazla film bulunmakta ve her tür filmin içinde sağlık çalışanı rolü yer almaktadır.

Listede, doktor, tıp öğrencisi, hemşire, sağlık çalışanları ve sağlık endüstrisi başta olmak üzere; tıp ile ilgili olan herkesin hayatına dokunan filmleri sizin için derledik. Eğlenceli hale gelecek bir çok filmin yer aldığı; çoğu zaman ilham verecek, duygulandıracak veya tıp sistemindeki sancılar ile imrenilmesi gereken değerlere ilgi duyan herkesin mutlaka izlemesi gereken filmleri oluşturduk.

Listede yer alan birbirinden ilginç konuları olan bu filmlerle tıp dünyasını daha yakından tanıyacak ve farklı hayatlara tanıklık ederek ders çıkarılacak yapımlarla karşılaşacaksınız. Filmlerde sağlık çalışanlarının dışında, hastaların klinik dışındaki yaşamları, etik problemleri veya hikaye anlatımlarındaki teknikleri analiz etmek isteyerek; filmlerin tıp dünyasının gerçeklerine uyarıcı bir pencere olmasını sağlayarak, anlama ve keşfetme yeteneğine kavuşabilirsiniz. Tıpla ilgili birçok film gerçek hikayelere dayanıyor olsa da; gerçek bir olguya dayandığı için değil, günlük hayata farklı deneyimler ve yeni anlayışlarla, çeşitli nedenlerle insan durumuna canlılık veren veya aydınlatan, geniş çapta uygulanabilir etik anlayışlar sunmaktadır.

Öneriler için Hipokratist – Sağlık Ansiklopedisi film uzmanlarına listede olmayan ama olması gerektiğini düşündüğünüz diğer filmler için info@hipokratist.com adresinden ulaşarak tıp filmleri listesine katkı sağlayabilirsiniz.

Tıp Filmleri Listesi

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Patch Adams

Patch Adams

Patch Adams; Hunter Doherty Adams ve Maureen Mylander‘in Yaşam Boyu Kahkaha adlı kitabından esinlenerek, gerçek …