Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Search in posts
Search in pages
Ana Sayfa / Tıbbi Vakıf ve Dernekler / Radyasyondan Korunma Derneği

Radyasyondan Korunma Derneği

Radyasyondan Korunma DerneğiTRKD; radyasyonla çalışanlar, halk, hasta ve çevrenin radyasyondan korunmasının sağlanması amacıyla 30 Ocak 2012 tarihinde Ankara‘da kurulmuştur.

TRKD, iyonlaştırıcı ve iyonlaştırıcı olmayan radyasyonun neden olabileceği risk ve zararlı etkilerin yanı sıra; radyasyonla çalışanlar, halkın, hastaların ve çevrenin radyasyondan korunmanın sağlanmasına yönelik olarak alınan ve alınacak olan önlemleri izleme, önerilerde bulunma, radyasyon çalışanlarını eğitme, halkı bilgilendirme ve kamuoyunda konuyla ilgili farkındalığı arttırma, radyasyon kullanımındaki fayda ve zarar ilişkilerini ortaya koyarak radyasyon kaynakları ve nükleer tıp uygulamaları kamuoyu yararına güvenli kullanımını sağlamak için kar amacı gütmeyen ve hedefleri doğrultusunda faaliyetlerde bulunmak üzere kurulmuştur.

Radyasyondan korunma konusunda başta bilimsel bilgi, eğitim ve uzmanlık hizmetleri sunarak kamuoyunda farkındalık yaratmaya çalışan TRKD; oluşturduğu farkındalığı artırma ve politikalar üreterek radyasyonun güvenli kullanımını sağlamaktadır.

Radyasyondan Korunma Derneği ulusal ve uluslararası paydaşları ile beraber üyeleri ve halk tarafından; radyasyondan korunma ve standartların Türkiye genelinde yaygınlaşmasını sağlayarak, saygın ve güvenilir bir sivil toplum kuruluşu olarak tanınmayı ve kabul görmeyi hedeflemektedir.

TRKD, radyasyonun, insanlık yararına en uygun bir şekilde kullanılmasını sağlayarak halkın ve çevrenin radyasyonun zararlı etkilerinden korunması için bilimsel bilgi ve pratik yollar geliştirmektedir. Radyasyondan korunma konusunda bilimsel yayın ve araştırmaları teşvik eden TRKD; radyasyondan korunma konusunda eğitimler düzenleyerek, gerçekleştirilen diğer eğitimleri desteklemektedir. Radyasyon çalışanlarının, korunma danışmanlığı ve korunma sorumluluklarının yanı sıra radyasyondan korunma uzmanlarının ve radyasyon denetim görevlilerinin mesleki çalışma koşullarını iyileştirilmeye çalışmaktadır. TRKD; radyasyondan korunma konusunda bilimsel bilgi, eğitim ve uzmanlık hizmetleri sunarak kamuoyunda farkındalık yaratarak öncü politikalar üretmekte olup, radyasyonun güvenli kullanımını sağlamaktadır.

Misyon ve Vizyonu

Radyasyondan korunma konusunda bilimsel olarak bilgi, eğitim ve uzmanlık hizmetleri sunmakta olan TRKD; kamuoyunda farkındalığı artırma ve öncü politikalar üreterek radyasyonun güvenli kullanımını sağlamayı kendine misyon edinmiştir.

TRKD ulusal ve uluslararası alanlarda, üyeleri ile birlikte halk tarafından, radyasyondan korunma kültürü ve standartlarının Türkiye genelinde yaygınlaşmasını sağlayan saygın ve güvenilir bir sivil toplum kuruluşu olarak tanınmayı ve kabul görmeyi kendine vizyon edinmiştir.

İletişim

Adres: Aşağı Öveçler Mahallesi, 1330 Sokak, Merve Apartmanı No: 16/17 Çankaya – Ankara

Telefon: 0 312 432 14 18

Mobil: 0 532 658 5156

E-Posta: bilgi@trkd.org.tr

Web: http://www.trkd.org.tr

Hakkında hipokratist

Ayrıca Kontrol Et

Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği

Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği

Türkiye Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanlık Derneği, enfeksiyon hastalıkları ve klinik mikrobiyoloji uzmanlarının; kar …

Bir cevap yazın